Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Nietrzeźwy kierował motocyklem

21-letni mieszkaniec gminy Miasteczko Krajeńskie doprowadził do groźnego zdarzenia. Mając w organizmie ponad promil alkoholu uderzył motocyklem w przydrożne drzewo. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.
Nietrzeźwy kierował motocyklem

W niedzielę, po godzinie 19 w miejscowości Brzostowo doszło do zdarzenia drogowego, w którym to 21-latek poruszając się motocyklem marki Honda uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale jego obrażenia okazały się niegroźne.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania wskazał, że sprawca miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. To jednak nie koniec przewinień jakich się dopuścił. Mundurowi potwierdzili, że 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna odpowie przede wszystkim za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, które jest zagrożone karą 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, 21-latek poniesie konsekwencje za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu, jazdę bez uprawnień oraz doprowadzenie do zdarzenia drogowego. O ostatecznym wymiarze za powyższe wykroczenia zadecyduje sąd, który może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

st. sierż. Wojciech Zeszot
fot. Posterunek Policji w Białośliwiu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama