Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Przyzwoicie, ale do euforii daleko…

Ci, co wiedzieli inaugurację 2 ligi żużlowej w Grodzie Stanisława, mogą czuć się usatysfakcjonowani.
Przyzwoicie, ale do euforii daleko…

Polonia Piła pewnie pokonała, obok ekipy Daugavpils, najsłabszy – przynajmniej na dziś kadrowo – zespół II ligi, Kolejarz Opole 54:37. Najwięcej punktów dla gospodarzy – 12 plus bonus, zdobył Adam Ellis. Mecz oglądał komplet widzów, będącego w przebudowie, obiektu przy Bydgoskiej.

Tęskniliśmy za żużlowymi emocjami w Pile. Przed meczem z Kolejarzem, zważając na skład gości, rozważano wysokie zwycięstwo Polonii. Nie mylono się. Mecz, poza w miarę wyrównanym początkiem, był jednostronnym widowiskiem. Gospodarze mimo, że panowały w ich obozie bojownicze nastroje, to działaczy Polonii dołowała decyzja Enea S.A o nie przedłużeniu umowy sponsorskiej, która - nie tylko na pilski klub - spadła jak grom z jasnego nieba. W dużym stopniu ta wieść zmartwiła włodarzy klubu oraz kibiców. Polonii.

Osoby związane w pewnym stopniu z klubem wyznają tezę, aby w dużym stopniu myśleć pozytywnie, bo nie wszystko stracone.

Dobrze, iż klub wystartował w lidze z bezdyskusyjnym zwycięstwem. Prawie 100 procent składu pokazało się z dobrej strony. Dobrą formę – co zapowiadano - zaprezentował nowy nabytek klubu Tobiasz Jakub Musielak. 

Teraz Polonia jedzie do Tarnowa!

Mariusz Markowski

Polonia – Kolejarz Opole 54:36

Piła: Elis 12 +1, Knudsen 4, Jeppesen 10+1, Kościuch 9+1, Trofimow jr 9+1, Wypior 3+1, Musielak 7



 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Reklama
Reklama