Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Pożegnanie sołtysów

Wójt Kamila Szejner gościła sołtysów, którzy po wielu latach pracy przestali pełnić swoje funkcje w nowej kadencji. W spotkaniu uczestniczyły zastępca wójta – Ewa Kubiś i przewodnicząca rady Ewa Śliwińska.
Pożegnanie sołtysów

Niedawno we wszystkich sołectwach Gminy Chodzież odbyły się wybory sołtysów i członków Rad Sołeckich według zasad zapisanych w statutach sołeckich. W pięciu sołectwach doszło do zmian warty. I tak w sołectwie Oleśnica Karolinę Kupidurę zastąpiła Michalina Pawlak. W sołectwie Milcz Mieczysława Michalaka zastąpiła Michalina Przybyłka. W sołectwie Stróżewo nowym sołtysem została Agnieszka Świtalla. Natomiast w Sołectwie Strzelce Józef Jasion, zastąpił Ewę Kozerę a w sołectwie Rataje Teresę Soch - Karol Talar.

      Wszyscy sołtysi kończąc swoją kadencję przedstawiali sprawozdania dzięki którym mieszkańcy mogli przypomnieć sobie, ile wynosił między innymi fundusz sołecki i jakie przedsięwzięcia zrealizowano z tych środków. Na pożegnalne spotkanie w siedzibie gminy stawiło się trzech „starych” sołtysów: Karolina Kupidura, Ewa Kozera i Mieczysław Michalak. 

      - To, co udało się zrealizować na terenie poszczególnych sołectw w trakcie zakończonej kadencji jest dziełem wszystkich członków rad sołeckich współpracujących z sołtysem, a następnie współpracy sołtysa z mieszkańcami, wójtem i radnymi – stwierdziła wójt Gminy Chodzież - Kamila Szejner. - Dziękuję za wasz trud, nieraz za łzy, za ofiarność, za to że wspieraliście mnie. Oczywiście nie kończymy na tym naszej współpracy na małą kawę zawsze znajdę czas… Drzwi do mnie są dla was zawsze otwarte - zapewniła. 

      Następnie wójt osobiście podziękowała każdemu z sołtysów wręczając wiązankę kwiatów i specjalny list. W imieniu radnych za współpracę dziękowała sołtysom przewodnicząca rady Ewa Śliwińska. Spotkanie przy kawie i przy słodkościach zakończyły wspomnienia ze wspólnie organizowanych imprez i uroczystości.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: o pospolitościTreść komentarza: Uważam, że tłuszcza czytelników dzieł Noski uzna jego pisaninę za w pełni poprawną co do stylu, szyku i ortografii. Bo jak to, żeby magister polonistyki i po jakichś dogrywkach podyplomowych mógłby popełniać ortograficzne błędy pospolite?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:39Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: o sitwachTreść komentarza: Konsekwencją ustalenia, że prywatny akt oskarżenia został podpisany przez kogoś zewnętrznego względem osoby uchodzącej z autora/autorkę jest prosty wniosek, że aktu oskarżenia nie ma. Jest za to konstatacja, że osoba podszywająca się pod autorstwo na policji i przed sądem jest przestępcą. Nikt jej nie ścigał. Bo jak ścigać kogoś z sitwy?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 17:28Źródło komentarza: Kult kłamstwaAutor komentarza: Wawelska koło ŻabkiTreść komentarza: Za to Pani Krysia mimo, że bez czerwonego berecika, nadal urocza.Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:51Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa NoskiAutor komentarza: pytakTreść komentarza: czy towarzysz druh kapusta Wiktor w swojej robocie wykonał 191 kartek donosów? czyli o 191 kartek więcej niż Kmicic?Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:42Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ormo czuwa teżTreść komentarza: Czuwanie, to specjalność harcerzyka tw Wiktora, Janka rowerzysty.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: obserwator pilskiTreść komentarza: Kazek Posada alias Aleksander Radek nadal ożywia swoją obecnością zasoby sławy i chwały Tygodnika Nowego, mimo, że już odszedł był na zielone łąki niebieskie. Ale w ostatnim numerze Tygodnika Nowego tkwi w stopce redakcyjnej jako Zbigniew Noska.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 19:03Źródło komentarza: Historia Piły i okolic w najnowszych książkach Zbigniewa Noski
Reklama
Reklama