Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Zawody, w których dominują kobiety

Powszechnie utrzymuje się podział na damskie i męskie zawody. Coraz częściej jednak walczymy z tymi stereotypami i nie zamykamy się w utartych schematach. Należy zwrócić uwagę na fakt, że w niektórych branżach można dostrzec dominację jednej płci. W naszym artykule chcielibyśmy zaprezentować zawody, w których przeważają kobiety.
  • 08.04.2018 15:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Zawody, w których dominują kobiety

W świecie kobiet

Gdzie dominuje płeć piękna? Obecnie istnieje wiele branż, w których  nie da się spotkać mężczyzny na danym stanowisku. O jakich stanowiskach mowa?

  • Przedszkolanka – to typowy zawód kobiecy i rzadko zdarza się, aby taką pracę wykonywał mężczyzna. Kobiety radzą sobie z nią znacznie lepiej, ponieważ są bardziej wyrozumiałe, a ponadto – posiadają instynkt macierzyński, który może okazać się bardzo pomocny.
  • Kosmetyczka – to również praca przeznaczona głównie dla pań. Dlaczego? Choćby dlatego, że kwestie związane z pielęgnacją ciała, makijażem, stylizacją paznokci czy różnego rodzaju zabiegami należą do zainteresowań kobiet, dlatego też częściej niż panowie podejmują tego typu pracę.
  • Sekretarka – ten zawód został całkowicie zdominowany przez panie. Kobiety wybierane są na takie stanowisko, ponieważ lepiej od mężczyzn radzą sobie z wielozadaniowością oraz organizacją pracy.
  • Pielęgniarka – rzadko spotyka się mężczyznę na takim stanowisku, a jeżeli już się pojawia, to przez wielu mylony jest z lekarzem ze względu na swój fartuch. Pielęgniarki są bardziej pożądane do tego zawodu ze względu na swoją empatię, cierpliwość oraz chęć niesienia pomocy innym.
  • Asystentka stomatologiczna – w tym zawodzie asystenci to niemal zawsze kobiety. To zawód, ostatnimi czasy, dosyć popularny, a liczba ofert pracy jest bardzo duża.

Podział zawodów

Obecnie, podział na damskie i męskie zawody ulega rozmyciu, gdyż społeczeństwo nie patrzy na tę kwestię tak stereotypowo jak dawniej. Trzeba mieć na uwadze fakt, że kobiety są bardziej delikatne od mężczyzn, przejawiają lepszy zmysł artystyczny, potrafią dobrze zająć się dziećmi. Ponadto, są cierpliwe, wyrozumiałe i dobrze zorganizowane. Mężczyźni za to sprawdzą się w zawodach, które będą od nich wymagały umiejętności logicznego i analitycznego myślenia czy też siły fizycznej.

--- Artykuł sponsorowany ---


Ostatnie komentarze
Autor komentarza: nieznani sprawcyTreść komentarza: Można.Data dodania komentarza: 31.08.2025, 10:38Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: AuroraTreść komentarza: Można się doszukiwać pochodzenia takich błędów i znajdować je w robocie Aleksandra Radka, Kazka Posady, ale Noska nie żyje. Mamy ciągłość tradycji błędów, można się spodziewać, że ten "przychlast" jest magistrem filologii polskiej, jak ZN.Data dodania komentarza: 31.08.2025, 10:28Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: DżoplinTreść komentarza: Jest znana pieśń w rytmie bluesa: Gau Gabin zakochał się a Małupie, a Małupa w Gau Gabin. Gau Gabin całował ją po dupie a Małupa Gau Gabin.Data dodania komentarza: 31.08.2025, 10:15Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: Alexander F.Treść komentarza: W XIII księdze Pana Tadeusza Zosia miał okoliczność z zapędami Tadeusza . On ją wyobracał na wszystkie sposoby znane w skurwiałej Francji. Nie obyło się bez penetracji derrière z przyległościami od kości krzyżowej do wzgórka Wenery po drugiej stronie.Data dodania komentarza: 30.08.2025, 20:55Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: potęga prasyTreść komentarza: Ta wiedza się multiplikuje jak fraktale.Data dodania komentarza: 30.08.2025, 20:49Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.Autor komentarza: zerżniętaTreść komentarza: CiJa miał pytona w rozporku. Ten mógł wygubić całe tabuny nicieni.Data dodania komentarza: 30.08.2025, 11:51Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 20.
Reklama
Reklama