Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Najważniejsi goście przyjadą do Margonina

W piątek 29 grudnia o godzinie 12 w Margoninie rozpoczną się uroczystości odsłonięcia pomnika Powstańców Wielkopolskich, który został postawiony przy miejscowym cmentarzu. Pomnik to swoiste wotum wdzięczności lokalnej społeczności Powstańcom Wielkopolskim spoczywającym na miejscowym cmentarzu.
Najważniejsi goście przyjadą do Margonina

Pomnik nawiązuje do bardzo ważnego wydarzenia jakim było spalenie przez powstańców z Margonina mostu na rzece Noteć w Białośliwiu. Uroczystość odbędzie się w ceremoniale wojskowym z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie Burmistrza Piechockiego jest Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman, wielkopolscy komendanci Policji i Straży Pożarnej, samorządowcy, rodziny spoczywających na cmentarzu powstańców i wielu dowódców wojskowych. Relację z uroczystości przeprowadzi Telewizja Polska oraz Radio Poznań.

km


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ciekawski 02.02.2018 19:03
Czy był Apel Smoleński ?

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Myślę że 99% ludzi w naszym kraju nie ma pojęcia jak się nazywa aktualny minister zdrowiaData dodania komentarza: 20.11.2025, 23:46Źródło komentarza: Nieobecność w roli głównej …Autor komentarza: grupa badawcza LOCTreść komentarza: Na karierę Sygreli skazany Leman - jak się dowiedzieliśmy - nie chce się choćby odlać. Sygrela przekroczył wiek emerytalny, jest więc archeo-paleo-sędzią. Nic mu nie życzymy .Data dodania komentarza: 20.11.2025, 22:55Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 6Autor komentarza: demografia klinicznaTreść komentarza: Heniek zutylizował garść swoich żyjątek w życzliwe krocze jakiejś dupencji. A ona to przekształciła w pomiot i teraz babie bobo się drze!Data dodania komentarza: 20.11.2025, 14:02Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 13.Autor komentarza: luzbluzTreść komentarza: Ten z wiochy ma credo: blues to korzenie a reszta muzyki to owoce. Nic głupszego nie można. Ale co się dziwić facetowi, co nie wie i nie pamięta?Data dodania komentarza: 20.11.2025, 13:39Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 13.Autor komentarza: prezes PTiJTreść komentarza: Nasz monitoring barowy daje nam wiedzę, że Utkin otrzymał dwa paragony z małe piwa z sokiem w barze kąpieliska Plaża Ty i Ja w Tucznie 18 sierpnia 2013. Utkin, który zamówił i zapłacił za piwa otrzymał dwa paragony, jeden dla siebie drugi dla kapusia wielkiego redaktora małej ulotki wiejskiej o miecie Pile. Ponadto Figiel wygrzebał z śmietniczki garść starych paragonów i kilka dał kapusiowi do rozliczenia z szefem jaczejki starych trepów.Data dodania komentarza: 20.11.2025, 13:08Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 13.Autor komentarza: ciekawa podfruwajkaTreść komentarza: czy ten kapuś wiejski musiał w cierpieniu zrezygnować z posiadania paragonu za piwo z sokiem wskutek kombinacji staruszki w barze plaży Ty i Ja? Czy udało mu się przeżyć traumę bezparagonową?Data dodania komentarza: 20.11.2025, 13:03Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 13.
Reklama
Reklama