„Szydercy” - odcinek 9

  • 25.01.2018, 12:41 (aktualizacja 25.01.2018, 23:57)
  • Marek Barabasz
szydercy_odc_9.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Program telewizyjny o charakterze publicystyczno-satyrycznym

.

Marek Barabasz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leman
Leman 11.10.2019, 21:38
Kończąc komentarze w temacie „Szydercy” można się pokusić o refleksje - porównanie ze światową muzyką. Panowie szydercy kojarzą się ze szmirowatością działalności gospodarczej sióstr Godlewskich.
Hetera
Hetera 28.01.2018, 02:03
Drogi Panie FanClub "Veritatis Splendor" (a może Pani?).
Mnie się wydaje, że tu idzie o deficyt prawdy obiektywnej w przestrzeni polityczno-medialnej. Od jakiegoś czasu poszczególne media zostały, już raczej nierozerwalnie, zespojone z poszczególnymi frakcjami politycznymi, zarówno w ujęciu ogólnokrajowym, jak i - a może przede wszystkim - w wymiarze lokalnym. Stało się to już sytuacją naturalną, w której to sytuacji pojęcie prawdy obiektywnej jest w zaniku.
Weźmy przykład Piły. Proszę mi tu wskazać jakiekolwiek medium serwujące na temat istotnych spraw prawdę rzetelną, bezstronną, a więc zbliżoną do obiektywnej. Jak tak sobie obserwuję to pilskie bagienko, to bez problemu mogę sprowadzić wszystkie treści serwowane na ten temat przez media do "tisznerowskiej gówno-prawdy".
FanClub "Veritatis Splendor"
FanClub "Veritatis Splendor" 28.01.2018, 12:41
Zgadzam się entuzjastycznie z poglądem "Hetery".
Hetera
Hetera 29.01.2018, 00:50
Dzięki za zgodność. Nadal nie wiem, czy "Pan", czy "Pani". Ale z drugiej strony, co dziś znaczy płeć
Fraszka
Fraszka 29.01.2018, 10:34
Dobra to rzecz płeć Lecz trzeba ją mieć.
FanClub "Veritatis Splendor"
FanClub "Veritatis Splendor" 28.01.2018, 00:21
Tu faktycznie mamy do czynienia z szyderstwem. Barabasz jest za cieniutki, aby wypowiadać się o deficytowym u niego dobru, jakim jest prawda. Opowiadanie o prawdzie subiektywnej, półprawdzie, ćwierćprawdzie a nieistnieniu prawdy, jest wyrazem infantylizmu, niedoedukowania.
Istnieje twierdzenie prawdziwe. Jeśli przyjmiemy, że twierdzenie prawdziwe nie istnieje, to również twierdzenie, że twierdzenie prawdziwe nie istnieje jest nieprawdziwe. A zatem twierdzenie prawdziwe istnieje. Na tej podstawie filozoficznej o logicznej posługując się Arystotelesowską teorią prawdy można ustalić prawdę obiektywną. Koncepcja Barabasza jest żywcem wyjęta z żydowskiej filozofii talmudycznej, gdzie przyjmuje się względność prawdy.
O kategoriach prawdy talmudycznej wypowiadał się na łamach Tygodnika Nowego stary rep komuny Zbigniew Noska dodając jeszcze tisznerowską gównoprawdę.
Barabasz (1972) wiele się - jak widać - nauczył od swojego guru – Noski (1942).
Trolu
Trolu 27.01.2018, 21:53
He he

Pozostałe