Będzie siłownia i fitness

  • 20.02.2018, 08:06
  • eki
Będzie siłownia i fitness
WYRZYSK Trwa modernizacja budynku hali sportowej

 

W marcu zakończy się modernizacja hali sportowej oraz budynku socjalno – użytkowego z bazą noclegowo – wypoczynkową przy ulicy Parkowej w Wyrzysku. Mowa o hali sportowej, z której korzystają uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej oraz kluby sportowe.

Pierwszy etap prac na tym obiekcie objął głównie dostosowanie budynku do wymogów obecnych przepisów budowlanych poprzez oddzielenie pomieszczeń hali sportowej i budynku socjalno-użytkowego oraz dostosowanie konstrukcji stalowej dachu  i słupów pod względem pożarowym. Zamontowane zostały brakujące elementy w konstrukcji stalowej dachu. Wykonano również instalację stanowiącą źródło ciepła w sali sportowej oraz instalację wentylacji mechanicznej. Prace obejmą także zewnętrzną część budynku.

- W ramach zadania wykonawca dociepli ściany wraz z obróbkami blacharskimi, wymianą rynien i montażem instalacji odgromowej – wymienia burmistrz Bogusława Jagodzińska.

Koszt pierwszego etapu inwestycji, to 641.965,50 złotych. Zakończenie prac planuje się na marzec br. Wkrótce gmina przystąpi do drugiego etapu inwestycji, który obejmie dalsze prace w budynku hali sportowej. - Wyremontowana zostanie widownia, zaplecze socjalne, szatniowe i administracyjne dla nauczycieli i trenerów. Obiekt zostanie przystosowany dla użytkowania przez osoby niepełnosprawne. W budynku socjalno–użytkowym z bazą noclegowo-wypoczynkową powstanie siłownia oraz sala fitness. Planuje się także przebudowę kotłowni, która będzie zasilana paliwem gazowym – podkreśla burmistrz Bogusława Jagodzińska.

***

Podczas remontu hali sportowej uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej zajęcia wychowania fizycznego realizują m.in. w sali widowiskowej i siłowni, które znajdują się w budynku szkoły oraz na hali sportowej w Osieku nad Notecią. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zajęcia odbywają się na pobliskim boisku wielofunkcyjnym „Orlik”, stadionie sportowym oraz w terenie.

Dodać należy, że kilka lat temu pojawił się pomysł aby na boisku przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku powstała nowa hala. Był nawet wstępny projekt i pierwsze analizy terenu. Temat jednak został zawieszony. Sprawę komentuje burmistrz Bogusława Jagodzińska:                 - Na chwilę obecną, po analizie możliwości finansowych uznaliśmy, że najkorzystniejszą opcją jest modernizacja istniejącej hali sportowej, która i tak od lat wymagała remontu, przez co nie mogła być w pełni wykorzystywana. Nie odrzucamy planów budowy drugiej hali sportowej, jednak aby przystąpić do tego zadania, musimy być odpowiednio przygotowani, głównie od strony finansowej.

(es), fot. UM

 

eki

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 21.02.2018, 08:59
Najwyższa pora, aby ta hala została wyremontowana. Lepiej teraz, niż w ogóle. Oby prace zakończyły się jak najszybciej! https://www.gomeo.com.pl/

Pozostałe