Rusza budowa ul. Akacjowej i parkingu przy gimnazjum w Wysokiej

  • 28.02.2018, 10:11 (aktualizacja 28.02.2018, 16:07)
  • Anna Czapla-Furtacz
Rusza budowa ul. Akacjowej i parkingu przy gimnazjum w Wysokiej
We wtorek 27 lutego 2018 r. burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Marek Madej podpisał umowy na realizację dwóch pozostałych zadań w ramach unijnego projektu pn. „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez zmiany mobilności miejskiej w Mieście i Gminie Wysoka”.

 

Mowa o budowie ul. Akacjowej w Wysokiej oraz budowie parkingu buforowego P&R przy Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej.

Obydwa zadania zrealizuje Asta-Bud spółka z o.o. z Piły. W sumie firma wykona trzy z czterech inwestycji objętych przedmiotowym projektem. Oprócz ul. Akacjowej i parkingu przy gimnazjum, spółka wybuduje również drogę dla rowerów Czajcze – Wysoka.

Czwarte zadanie tj. budowę parkingu buforowego P&R przy Urzędzie Miasta i Gminy Wysoka zrealizuje Zakład Usługowo-Handlowy Usługi Sprzętem Budowlanym Wojciech Kaczmarek z Szamocina.

Umowy na ścieżkę rowerową i parking przy Urzędzie MiG zostały podpisana 29 stycznia br.

Projekt pn. „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez zmiany mobilności miejskiej w Mieście i Gminie Wysoka” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji, Działania 3.3. Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska, Poddziałania 3.3.1 Inwestycje w obszarze transportu miejskiego.

Wartość całego przedsięwzięcia według umowy o dofinansowanie wynosi 3 636 489,41 zł z tego 2 281 910,86 zł to środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt ma zostać zrealizowany do końca 2018 roku.

mo


 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe