Leopard na lotnisku

  • 06.03.2018, 13:56
  • Anna Czapla-Furtacz
Leopard na lotnisku
Pilskie Muzeum Wojskowe przygotowuje wystawę przybliżająca 100. lat Tradycji Polskiego Wojskowego Szkolnictwa Motoryzacyjnego pt.: „Od Sekcji Automobilowej do Służby Czołgowo – Samochodowej”. Wydarzenie zaplanowano na 14 lipca.

Tego dnia po raz pierwszy w Pile będzie można zobaczyć najnowocześniejszy czołg będący na wyposażeniu Wojska Polskiego, LEOPARD 2A5 z jednostki wojskowej kultywującej tradycje legendarnych żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka. Będą też obecni przedstawiciele Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku ze swoim ciekawy pojazdem. Krótko mówiąc atrakcji nie zabraknie. Zwłaszcza dla miłośników techniki wojskowej i historii oręża polskiego.

Muzeum zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają pamiątki związane z żołnierzami - mechanikami, kierowcami, specjalistami służby czołgowo-samochodowej o wsparcie organizacji wystawy i przekazanie materiałów archiwalnych i pamiątek.

Wystawy odbędzie się w schronohangarach na pilskim lotnisku.


 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe