O S-11 na odcinku Piła-Szczecinek, obwodnicy Jastrowia i kilku innych inwestycjach

  • 30.03.2018, 12:13 (aktualizacja 30.03.2018, 12:16)
  • Anna Czapla-Furtacz
O S-11 na odcinku Piła-Szczecinek, obwodnicy Jastrowia i kilku innych…
Odbyło się już pierwsze spotkanie wykonawcy z władzami gminy Jastrowie w sprawie ustalenia fundamentalnej kwestii: którędy ma przebiegać droga ekspresowa S11 w tym rejonie, potocznie zwana obwodnicą Jastrowia? Wariantów jest kilka.

Niedawno poseł Marcin Porzucek informował o wyłonieniu wykonawcy opracowania projektowego dla drogi ekspresowej S11 na odcinku Piła-Szczecinek. Za kwotę 8,25 mln zł wykona go forma AECOM Polska sp. z o.o. Zadaniem projektantów jest opracowanie następującej dokumentacji technicznej: Studium Korytarzowe (SK), Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe (STEŚ), Materiały do Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (MdDŚU), Koncepcja Programowa (KP).

Poseł Marcin Porzucek:- Na prośbę władz Jastrowia, jako szef parlamentarnego zespołu ds. budowy drogi krajowej S11, przybliżyłem na ostatniej sesji rady miejskiej szczegóły inwestycji. Przez lata zrobiono niewiele. W gminie Jastrowie trzeba zaczynać od zera. Odbyło się już pierwsze spotkanie wykonawcy z władzami gminy w sprawie ustalenia fundamentalnej kwestii: którędy ma przebiegać droga ekspresowa S11 w tym rejonie, potocznie zwana obwodnicą Jastrowia?

Wariantów jest kilka, zarówno od strony wschodniej jak i zachodniej. Do podjęcia ostatecznej decyzji, korzystnej z punktu widzenia łatwości i ceny realizacji, ale też dalszego rozwoju Jastrowia, zostało trochę czasu. Odbywać się będą także konsultacje społeczne. Tymczasem w GDDKiA otwarto oferty firm na dokumentacje techniczną rozbudowy drogi krajowej nr 22 wraz ze skrzyżowaniem z drogą krajową nr 11. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, prawdopodobnie będzie to rondo. Prace budowlane ruszą w przyszłym roku. Po zakończeniu tej inwestycji, drogowcy przystąpią do modernizacji drogi krajowej nr 11 na odcinku Jastrowie-Podgaje. Najważniejszym elementem będzie kapitalny remont jezdni i chodników w centrum Jastrowia. Tym samym, za lata rozjeżdżania przez tysiące aut dziennie, przed wyprowadzeniem ruchu z miasta, mieszkańcy Jastrowia dostaną od GDDKiA prezent na pożegnanie. Inwestycja ma zakończyć się w 2023r.

Marcin Porzucek: - Podczas pobytu w Jastrowiu wizytowałem też komisariat policji. Stan budynku w środku oraz wyposażenia jest bardzo zły. Przez lata oszczędzano na modernizacji budynków policji, niektóre jednostki nawet likwidowano. Plan Modernizacja Służb Mundurowych to szansa na remont, a tym samym poprawienie komfortu pracy policjantów i obsługi mieszkańców. Również samorząd gotowy jest partycypować w remoncie.

(mp)

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe