Spotkanie z prof. Karolem Modzelewskim

  • 04.04.2018, 14:09
  • Anna Czapla-Furtacz
 Spotkanie z prof. Karolem Modzelewskim
Do Piły przyjedzie prof. Karol Modzelewski, historyk, działacz opozycji w PRL, jeden z czołowych ludzi „Solidarności” w latach 1980-1981. Będzie promował książkę „Polska ludowa”, wydaną z okazji 50-lecia wydarzeń marcowych ‘68.

-Książka to zapis rozmów Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana o Polsce Ludowej, najważniejszych wydarzeniach i postaciach tamtego czasu- napisano w zaproszeniu- Niemal przez cały okres PRL obaj stali nie tylko po dwóch stronach barykady – jeden jako dygnitarz, drugi jako buntownik – ale też byli w swych środowiskach ważnymi postaciami. Werblan pisał przemówienia dla Gomułki i Gierka, jest autorem hasła „Oby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej”. Modzelewski wymyślił nazwę „Solidarność”, a wcześniej, w roku 1968, hasła, które skandowali studenci w obronie Dziadów.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w sali miejskiej przy ul. Dąbrowskiego 8A (Inwest Park). Wstęp wolny. Spotkanie poprowadzi Robert Walenciak, współautor książki.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe