Jarosław Kaczyński w Trzciance: O programie „Mama Plus", wyprawkach dla uczniów i obniżce CIT

  • 17.04.2018, 09:13 (aktualizacja 17.04.2018, 09:16)
  • eki
Jarosław Kaczyński w Trzciance: O programie „Mama Plus", wyprawkach dla uczniów i obniżce CIT
TRZCIANKA Plany i obietnice i „Sto lat” dla prezesa: - Odrzuciliśmy logikę niemożności. Pokazaliśmy, że można

- Nasi poprzednicy u władzy, a dzisiaj przeciwnicy z opozycji bardzo często powtarzali że wszystko jest niemożliwe, że wszystko, co jest dla społeczeństwa, jest niewykonalne. Myśmy tę logikę odrzucili. Pokazaliśmy, że można – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej wizyty w Trzciance.

Politycy PiS ruszyli w objazd po Polsce. Swoje pierwsze przed jesiennymi wyborami  spotkanie z wyborcami odbył Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Miało miejsce w Trzciance. Jak zaznacza się nieoficjalnie, ma to być jedyna wizyta szefa partii rządzącej w północnej Wielkopolsce w ramach rozpoczętej kampanii.

Trzcianecka wizyta J.Kaczyńskiego miała charakter otwartego spotkania z mieszkańcami. Sala MOSiR pękała w szwach. Szef PiS podsumował ostatnie dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości oraz zapowiedział planowane reformy. 

- Było to bardzo udane spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Nadkomplet osób w hali widowiskowo-sportowej wysłuchał podsumowania ostatnich dwóch lat i zapowiedź tego, co zamierzamy zrobić dla polskich rodzin i przedsiębiorstw w najbliższym czasie – podsumowuje poseł Marcin Porzucek.

A plany na przyszłość są obiecujące: najważniejsze planowane działania ze strony rządu, które zapowiedział J. Kaczyński to program „Mama Plus”, obniżka podatku CIT i składki ZUS i wyprawka dla uczniów. Ta – w wysokości 300 zł – ma być wypłacana na każdego ucznia do 18 roku życia, począwszy od sierpnia bieżącego roku, czyli tuż przez rozpoczęciem roku szkolnego. To czas, gdy rodziny mierzą się z ogromnymi wydatkami związanymi z zakupem podręczników i innych pomocy naukowych, ubrań, obuwia, tornistrów.

- Wyprawka dla wszystkich uczniów to bardzo ważna sprawa. 300 złotych już od końca sierpnia dla każdego ucznia – to bardzo istotna kwestia. Tak, żeby rodzice, którzy często mają kłopoty z zakupem podręczników, mogli czuć się bezpieczni – mówił J. Kaczyński.

Program „Mama Plus” ma być natomiast skierowany dla kobiet, które urodziły czwórkę i więcej dzieci i z tego powodu nie podjęły pracy zarobkowej. Miałyby otrzymywać emeryturę.

Była mowa także o obniżce podatku CIT dla małych przedsiębiorstw z 15 do 9 procent oraz i zapowiedź obniżki składki ZUS.

- Teraz, jeśli przychody przedsiębiorcy będą małe, to suma składki ZUS będzie niewielka – obiecał prezes.  

J. Kaczyński zapowiedział także wielki program odnowy dróg lokalnych. Na drogi w powiatach i gminach ma zostać przeznaczone przynajmniej 5 miliardów złotych. – Pracujemy nad tym, by było to 7,5 miliarda – mówił prezes.

W planach jest remont ponad 10 tysięcy kilometrów dróg.  

 

***

Spotkanie miało bardzo emocjonalny przebieg. Zebrani – w części spotkania, w której przewidziano pytania do prezesa - powstali i odśpiewali prezesowi Kaczyńskiemu „Sto lat”. Jarosław Kaczyński odparł, że w takich momentach prosi, by pamiętać także o jego bracie, śp. Lechu Kaczyńskim, bez którego nie byłoby dzisiejszej odnowy kraju i reform. Mówił także o katastrofie smoleńskiej. Zaznaczył, że obecnie Rosja prowadzi taką politykę, która wyklucza oddanie Polsce wraku samolotu, o co PiS uparcie zabiegał. Ale rząd sobie i z tym problemem poradził: - Został zeskanowany bliźniaczy samolot. Będzie badany – mówił J. Kaczyński.     

bek

zdjęcia: M.Porzucek/FB

eki

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
na młyn
na młyn 19.04.2018, 14:10
krecha, jachuuj - znów mi turas zrył rów!
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 18.04.2018, 22:01
Zawsze ten kto daje do władzy najbardziej sie nadaje a tego kto odbiera niech weźmie cholera,dlaczego tak uważam,ponieważ ludzie nie dostają prezentów niewiadomo skąd,kaźdy z nas płaci podatki,nawet bezdomny płaci podatek VAT a tych podatków dla większości z nas jest więcej,idea podatku to przymusowa zbiórka pieniędzy ani nie za dużych aby nie zuboźeć człowieka i ani nie za małych aby nikt nie otrzymał niesprawiedliwie do wkładu finasowego w podatki,przymusowo muszą być one pobierane bo dobrowolnie mało kto by te podatki płacił,natomiast brać wszyscy lubimy,dzięki temu przymusowi mamy szpitale,drogi,chodniki,armię,policję itd. i oczywiście świadczenia typu mama plus czy 500 plus,nie oszukujmy się aby mieć duźo dzieci trzeba mieć pieniądze i materialne zabezpieczenie na całe życie,kobiety,które zrezygnują z pracy aby wychować dzieci zwolni to miejsce dla innej bezrobotnej kobiety,więc nic złego nikomu się nie dzieje.

Pozostałe