Obywatele Unii w maju 2019 wybiorą nowy Parlament

  • 20.04.2018, 12:51
  • Anna Czapla-Furtacz
Obywatele Unii w maju 2019 wybiorą nowy Parlament
Już wiadomo kiedy obywatele Unii Europejskiej pójdą do urn, by wybrać nowy Parlament Europejski. W środę ostatecznie potwierdzono decyzję, że będzie to 23-26 maj 2019.

Daty najbliższych wyborów do Parlamentu Europejskiego były przedmiotem prac parlamentarnej komisji spraw konstytucyjnych, która podjęła decyzje w tej sprawie w poniedziałek wieczorem. W środę Parlament poparł propozycję w głosowaniu plenarnym 492 glosami za, przy 14 przeciw i 24 wstrzymujących się. W oddzielnym glosowaniu zatwierdzono kalendarz posiedzeń Parlamentu na rok 2019 został.

Posłanka sprawozdawczyni i przewodnicząca komisji spraw konstytucyjnych Danuta Hübner (EPL, PL):- Następne wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 23-26 maja 2019. Czasu zostało niewiele. Obywatele Unii Europejskiej już po raz dziewiąty wspólnie wybiorą Parlament Europejski.

Oprac. (acz)

Foto: EurActiv.pl

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe