Prace przy kanale idą pełną parą

  • 25.04.2018, 10:07 (aktualizacja 30.04.2018, 19:00)
  • eki
Prace przy kanale idą pełną parą
To jedna z najważniejszych obecnie i długo wyczekiwanych inwestycji dla miasta i jego mieszkańców.

 

- To kolejna duża inwestycja, wręcz o charakterze strategicznym dla Ujścia, która skutecznie ma chronić miasto i mienie mieszkańców przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi – podkreśla burmistrz Ujścia Roman Wrotecki. – W ramach zadania zostanie odbudowany kanał deszczowy oraz przebudowane ulice Wojska Polskiego i Kanałowa. Obecnie na ulicy Wojska Polskiego z rur o średnicy 800 milimetrów układana jest pierwsza z dwóch nitek rurociągu deszczowego – informuje włodarz Ujścia.

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest dzięki pozyskanemu przez Gminę dofinansowaniu z Unii Europejskiej, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014‑2020, Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji, Działania 4.1 „Zapobieganie, likwidacja skutków klęsk żywiołowych i awarii środowiskowych", Poddziałania 4.1.3 „Zabezpieczenie obszarów miejskich przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi i ich następstwami".

Zadanie opiewa na kwotę ponad 3,9 mln zł, z tego blisko 3,4 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą robót jest firma VIABUD z Walkowic.

mon

eki

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z
Z 25.04.2018, 12:47
"Obecnie na ulicy Wojska Polskiego z rur o średnicy o kolejna duża inwestycja..."
Przeczytajcie najpierw to co piszecie przed publikacją.

Pozostałe