Świadczenie "Dobry start"- czas złożyć wniosek

  • 02.07.2018, 11:38
  • Anna Czapla-Furtacz
Świadczenie "Dobry start"- czas złożyć wniosek
Będą pieniądze na wyprawki dla uczniów. Trzeba tylko złożyć wniosek.

Pilski Urząd Miasta informuje. Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na dzieci rozpoczynające rok szkolny w szkole (z wyłączeniem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych oraz szkół wyższych) do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Wnioski – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać:

- od 1 lipca elektronicznie przez stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej empatia.mrpips.gov.pl, ePUAP oraz przez bankowość elektroniczną

- od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w biurze obsługi klienta MOPS-u przy ul. Grunwaldzkiej 2

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Uwaga! Wniosku drogą elektroniczną nie można złożyć na dzieci umieszczone w pieczy zastępczej. Rodziny zastępcze, osoby prowadzące rodzinne domy dziecka, dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych, dyrektorzy regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, osoby uczące się będące osobami usamodzielnianymi w rozumieniu ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, wniosek składają bezpośrednio w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Wnioskodawca, który we wniosku poda swój adres e-mail, otrzyma powiadomienie na ten adres o przyjęciu wniosku.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe