Apel starosty do rolników w sprawie suszy

  • 12.07.2018, 19:07
  • Anna Czapla-Furtacz
Apel starosty do rolników w sprawie suszy
Starosta Pilski apeluje do rolników z powiatu pilskiego o składanie w miejscowych urzędach gmin wniosków suszowych.

Właściciele gospodarstw, dotkniętych niekorzystnym zjawiskiem suszy, mogą ubiegać się o pomoc w likwidacji powstałych w jej wyniku szkód. Pracownicy Urzędów Gmin w całym powiecie pilskim na bieżąco zajmują się rejestracją wniosków i apelują, żeby ze zgłoszeniem nie zwlekać do ostatniego dnia. Wnioski z prośbą o oszacowanie szkód w gospodarstwie otrzymają Państwo na miejscu, w urzędzie. Termin jest o tyle ważny, że szacowanie strat musi być zakończone przed zebraniem plonu głównego!
Starosta Pilski przypomina, że rolnicy poszkodowani przez suszę, aby mogli ubiegać się o jakąkolwiek pomoc klęskową, muszą posiadać protokół oszacowania szkód przez komisje powołane przez wojewodów. Warto dodać, że komisje oceniające poziom strat w uprawach rolnych już pracują w poszczególnych gminach powiatu pilskiego.

(pp)

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe