Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Na wielu frontach

TRZCIANKA. Inwestycje w gminie nie zwalniają tempa. Ruszyła przebudowa drogi w Biernatowie, modernizowany jest cmentarz…
Na wielu frontach

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa drogi w centralnej części Biernatowa. Ale włodarze nie zapominają także o innych potrzebach mieszkańców gminy.

Przypomnijmy, że gmina Trzcianka pozyskała środki finansowe na modernizację drogi z dotacji celowej budżetu państwa w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. W ramach dotacji, pozyskano środki w wysokości ok. 484 tys. zł. Przebudowa drogi obejmuje położenie nawierzchni na odcinku ok. 550 metrów, wraz z krawężnikami, budowę parkingu, zjazdów do posesji oraz wykonanie oznakowania pionowego.

Trwają także prace budowlane przy kaplicy na cmentarzu komunalnym w Trzciance. W związku z tym, na czas modernizacji msze pogrzebowe odbywać się będą w trzcianeckich kościołach. Stan ten trwać będzie do 15 sierpnia br. W związku z zaistniałą sytuacją Urząd Miejski przeprasza wszystkich mieszkańców za powstałe niedogodności. Szczegółowych informacji, dotyczących uroczystości żałobnych, zasięgnąć można w biurach parafialnych.

Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, w obecności skarbnik gminy Joanny Zieńko, dokonał podpisania umowy dotyczącej przekazania środków finansowych w wysokości 100 tys. złotych na zakup nowej karetki dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance.

pik


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Klub AA Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: oddział zamknięty Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: kokosza Nel Treść komentarza: Informujemy Szalbierza i Barabasza, że w drodze podglądu i podsłuchu uzyskaliśmy wiedzę o ofercie pieluchomajtek, o których wspominali w jednym z odcinków programu "Szydercy" w trosce o dupę Lemanowicza reprezentowanego przez "jasia hejterka". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:04 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: doroboty, do roboty! Treść komentarza: Jako redaktor naczelny 2004 - 2007 był znamienny balangą flaszkową 8 marca 2006, kiedy to na posiedzeniu zbiorowego ciała kierowniczego wytrąbił co najmniej półtora flaszki. A czaił się jeszcze na koniak dla dopicia. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: bąrzór Treść komentarza: Dla senatora Szejnfelda podajemy do wiadomości, że artykuł Szalbierza był komentarzem do jego podglądu i podsłuchu z opóźnieniem. W ogóle nasz żurnalista nie szczyci się finezyjną szybkością w myśleniu i pisaniu o zdarzeniach w tygodniku o zasięgu ponadregionalnym , chyba, że o flaszkach pitych w robocie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:19 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama