Na wielu frontach

  • 27.07.2018, 14:01
  • Anna Czapla-Furtacz
Na wielu frontach
TRZCIANKA. Inwestycje w gminie nie zwalniają tempa. Ruszyła przebudowa drogi w Biernatowie, modernizowany jest cmentarz…

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa drogi w centralnej części Biernatowa. Ale włodarze nie zapominają także o innych potrzebach mieszkańców gminy.

Przypomnijmy, że gmina Trzcianka pozyskała środki finansowe na modernizację drogi z dotacji celowej budżetu państwa w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. W ramach dotacji, pozyskano środki w wysokości ok. 484 tys. zł. Przebudowa drogi obejmuje położenie nawierzchni na odcinku ok. 550 metrów, wraz z krawężnikami, budowę parkingu, zjazdów do posesji oraz wykonanie oznakowania pionowego.

Trwają także prace budowlane przy kaplicy na cmentarzu komunalnym w Trzciance. W związku z tym, na czas modernizacji msze pogrzebowe odbywać się będą w trzcianeckich kościołach. Stan ten trwać będzie do 15 sierpnia br. W związku z zaistniałą sytuacją Urząd Miejski przeprasza wszystkich mieszkańców za powstałe niedogodności. Szczegółowych informacji, dotyczących uroczystości żałobnych, zasięgnąć można w biurach parafialnych.

Burmistrz Trzcianki Krzysztof Czarnecki, w obecności skarbnik gminy Joanny Zieńko, dokonał podpisania umowy dotyczącej przekazania środków finansowych w wysokości 100 tys. złotych na zakup nowej karetki dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance.

pik

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe