Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Rewolucyjne zmiany w Urzędzie

Urząd Miejski w Wieleniu, jako jeden z pierwszych w regionie wdraża e – urząd! We współpracy z 16 gminami Województwa Wielkopolskiego - Gmina Wieleń uczestniczy w projekcie pt. "Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną”.
Rewolucyjne zmiany w Urzędzie

Już na początku kadencji Burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk zainicjowała prace zespołowe nad opracowaniem strategii, w efekcie czego została uchwalona „Strategia Rozwoju Społeczno – Gospodarczego Miasta i Gminy Wieleń na lata 2015-2024”. E-urząd to jeden z kroków mających ułatwić życie mieszkańców. Dzięki uruchomieniu tej platformy można będzie załatwiać sprawy przez Internet bez konieczności fizycznego kontaktu z urzędem. W maju 2017 roku Gmina Wieleń otrzymała decyzję o przyznaniu dofinansowania projektu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - Działanie 2.1 Rozwój elektronicznych usług publicznych. Projekt zakłada stworzenie platformy udostępniania mieszkańcom gminy usług Urzędu Miejskiego w Wieleniu i gminnych jednostek organizacyjnych w formie elektronicznej. Wartość projektu to 428.286,00 zł (dofinansowanie to 85% kosztów kwalifikowanych).

Zadanie polega na wdrożeniu kompleksowego zintegrowanego systemu elektronicznego obiegu dokumentów w Urzędzie Miejskim w Wieleniu i systemu o ograniczonej funkcjonalności w jednostkach organizacyjnych. Kolejnym krokiem będzie wdrożeniu systemu cyfrowego urzędu, tj. utworzenie portalu internetowego zawierającego elektroniczne formularze przeznaczone dla interesantów wraz ze skrzynką podawczą i kontami użytkowników pozwalającego na elektroniczną wymianę dokumentów w relacji urząd – interesant. Zmodernizowany ma zostać również Biuletyn Informacji Publicznej, tak aby informował na bieżąco o stopniu załatwiania spraw w urzędzie. Wdrożenie obejmuje również integrację elektronicznego obiegu dokumentów z innymi systemami informatycznymi urzędu. Projekt zakłada wdrożenie szerokiego zakresu usług w formie e-formularzy.

Jak dodaje Bartosz Niezborała z UM. Zakupiono niezbędny sprzęt komputerowy. Wykonawcą projektu została firma MADKOM S.A., dostawca i integrator autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. Odbyły się szkolenia pracowników urzędu, którzy już korzystają z systemu SIDAS EZD – elektronicznego obiegu dokumentów. W tym tygodniu wdrażany jest system mikroEZD w jednostkach organizacyjnych (uproszczony obieg dokumentów, dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej). W trakcie przygotowywania jest nowy Biuletyn Informacji Publicznej z możliwością podglądu stanu realizowanej spraw w urzędzie oraz strona e – urzędu, na której dostępne będą e – usługi dla klientów Urzędu Miejskiego w Wieleniu.

Przypomnijmy, że Urząd Miejski w Wieleniu jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Przyjazny Urząd”, który ma na celu identyfikowanie i wyróżnianie tych jednostek sektora administracji publicznej, które w skali kraju działania związane z obsługą klienta podejmują najskuteczniej i najefektywniej. Zgłoszenie uzyskało drugi wynik w Polsce pod względem ilości zdobytych punktów – dlatego Urząd Miejski w Wieleniu otrzymał wyróżnienie specjalne pod nazwą „Wzorowa Jakość”.

(pik)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: piechurTreść komentarza: Najfajniejsze są w Pile mosty królewskie.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 14:19Źródło komentarza: W Pile powstanie nowy most przez GwdęAutor komentarza: wiaduktTreść komentarza: Czy w naszym mieście Pile jest jeszcze jakaś inna rzeka, żeby przerzucić przez nią most?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 14:17Źródło komentarza: W Pile powstanie nowy most przez GwdęAutor komentarza: naukowiecTreść komentarza: 36,6 ºC = 309,76 K.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 14:13Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: 36,6 st. CTreść komentarza: Leman podobno dawno już olał i oprykał wszystko, co się kojarzy lub może kojarzyć z Szalbierzem i jego bandą Czarnego Barana Pikadora po wychlaniu i na kacu. Szalbierz jest za malutki dla Lemana, mimo wielkiej dupy w dżinsach blue w kolorze brown od brudu. Dlatego też Lemanowi w dniu dzisiejszym szkoda moczu na tego pożal się Boże żurnalistę. Kiedyś w elukubracjach, odgrażał się przez swoich opryczników z Grupy Pościgowo-Szpiegującej, że narobi kupę na grób Lemana i zorganizuje wieczną dyżurną wartę zasrrywaczy, ażeby Lemanowi było ciepło w grobie.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 14:01Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: wolontariusz mediówTreść komentarza: Panie Lemanie, ty weź daj spokój już temu Szalbierzowi. On na ostatnich nogach, jak żona Ceranowskiego w zagrożonej ciąży, ledwo zipie intelektualnie i fizycznie. Dlatego wprowadził bana "Error 1006" dla ciebie, bo może już by kojfnął jak Ciechanowski Jacek (CiJa) poszukiwacz haków na Lemana.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 09:56Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: Odwyk CharciceTreść komentarza: Powszechnie wiadomo, że w głosowaniach nad czymkolwiek osiąga się większość zdecydowaną, ale też zachodzą przypadki większości niezdecydowanej.Data dodania komentarza: 26.01.2026, 17:24Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama