Nowa sala w Czajczu

  • 19.09.2018, 14:16 (aktualizacja 19.09.2018, 14:18)
  • Anna Czapla-Furtacz
Nowa sala w Czajczu
Już niebawem Szkoła Podstawowa w Czajczu wzbogaci się o nowoczesną salę gimnastyczną. To dzięki unijnej dotacji, jaką Gmina Wysoka pozyskała na realizację obiektu.

Do tej pory szkoła nie miała bazy sportowej. W całej miejscowości nie było budynku nadającego się na zaadaptowanie na potrzeby sali gimnastycznej. Dzieci nie miały szansy rozwijania zainteresowań sportowych. Gmina postanowiła to zmienić, sięgając po unijną dotację. Prace budowlane ruszyły na początku tego roku – mówi burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Marek Madej.

Nowa sala gimnastyczna będzie spełniać najwyższe standardy. Podzielona będzie na część sportową z boiskami do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej oraz zaplecze techniczne i socjalne. Wyposażona zostanie w niezbędny sprzęt i dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Sala wykorzystywana będzie nie tylko do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, ale również zajęć pozalekcyjnych, m.in. gimnastyki korekcyjnej. Obiekt udostępniony zostanie też nieodpłatnie lokalnej społeczności i działającym w Czajczu stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym. W pewnym zakresie pełnić będzie funkcję lokalnego centrum kultury. Planowana jest tu organizacja lokalnych uroczystości oraz imprez społeczno-kulturalnych – podkreśla burmistrz Marek Madej. – Nowoczesna baza sportowa z jednej strony przyczyni się więc do wzrostu sprawności fizycznej uczniów i wyrównania szans edukacyjnych, z drugiej pozwoli przygotować dla mieszkańców ciekawą ofertę zajęć sportowo-rekreacyjnych – dodaje.

Inwestycja kosztować będzie nieco ponad 2,3 mln zł, z tego blisko 1 mln zł to dofinansowanie z EFRR.

mc

 

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe