Kolejne remonty na drogach powiatowych

  • 20.09.2018, 06:11 (aktualizacja 20.09.2018, 06:17)
  • bek
Kolejne remonty na drogach powiatowych
Na wielu drogach powiatu pilskiego trwają prace modernizacyjne. We wrześniu ekipy remontowe pojawiły się na ważnej drodze powiatowej Śmiłowo-Kaczory. Remont obejmie blisko 800-metrowy odcinek. 

Do remontu wybrano najbardziej zniszczony odcinek drogi, gdzie porobiły się największe wyłomy w asfalcie i mocno podmyło biegnącą wzdłuż niej skarpę. W ramach prac zostanie położona nowa nawierzchnia, zostaną utwardzone pobocza oraz wymienione barierki ochronne, stare betonowe zostaną zastąpione stalowymi. Pojawi się również nowe oznakowanie poziomie i pionowe. Umowę na wykonanie tych prac podpisano 30 sierpnia i prace natychmiast ruszyły. Koszt tej kolejnej inwestycji drogowej Powiatu Pilskiego to 1 mln 340 tys. zł. Termin zakończenia prac - koniec listopada.

Planowany remont drogi na całym jej 6-kilometrowym odcinku został nieco odłożony w czasie. Ale już 17 września Powiat Pilski złożył wniosek o jego dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

To nie są jedyne prace remontowe jakie toczą i toczyły się niedawno na drogach powiatu pilskiego.

Warto przypomnieć choćby budowę nowego 3,6 - kilometrowego odcinka drogi powiatowej Kruszki – Kijakszkowo, który otwarto pod koniec sierpnia. Była to jedna z większych inwestycji drogowych Powiatu Pilskiego, jej wartość to 4 mln 400 tysięcy złotych. Udało nam się jednak pozyskać duże dofinasowanie 2 mln 513 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki tej inwestycji dojazd z Wysokiej do Piły skrócił się o ponad 6 kilometrów.

Na bieżąco trwają również mniejsze remonty na naszych drogach. W ostatnim czasie nowa nawierzchnia pojawiła się także na odcinkach dróg Nieżychowo-Białośliwie, Kościerzyn Wielki-Polinowo, Dębno-Dziunin, Dźwierszno Wielkie-Topola, Witrogoszcz-Dźwierszno Małe.

 

bek

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe