Blisko 170 tys. dotacji na Wzgórza Morzewskie

  • 16.10.2018, 13:32
  • Anna Czapla-Furtacz
Blisko 170 tys. dotacji na Wzgórza Morzewskie
Gmina Kaczory realizuje inwestycję przy Miejscu Pamięci Narodowej na Wzgórzach Morzewskich. To teren wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-748. Zadanie nosi nazwę "Zabezpieczenie, udostępnienie i optymalizacja stanu MPN na Wzgórzach Morzewskich – miejsca hitlerowskiej zbrodni z 1939 r".

Przedsięwzięcie prowadzone jest w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju. Zadanie dofinansowano ze środków ministerialnych, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wysokość tego dofinansowania to 168.000,00 zł

W ramach zadania planuje się: czyszczenie pomnika i murków, położenie nawierzchni z kostki wokół pomnika, prace przy postumencie; montaż płyt granitowych i znicza, wykonanie okładzin schodów, montaż poręczy schodowych, montaż ławek oraz wykonanie tablicy z nazwiskami u podnóża MPN.


 

(ms)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Hans.
Hans. 16.10.2018, 14:55
A, na zdewastowane, zapomniane, i okradzione cmentarze w Tarnowie, Zabrodziu, Wiesiółce, Smolarni, Czechyniu, nic?

Pozostałe