Odsłonięcie kamienia z tablicą pamiątkową w Jeziorkach

  • 09.11.2018, 10:27 (aktualizacja 09.11.2018, 10:30)
  • Anna Czapla-Furtacz
Odsłonięcie kamienia z tablicą pamiątkową w Jeziorkach
Jeziorki to „niespokojna” wieś. Tu zawsze coś się dzieje i raczej jak już, to dzieje się dobrze! Często pomysły mieszkańców mają swój zaskakujący finał. Tak było i tym razem. Ale od początku!

Wiosną tego roku w jednej z wielu rozmów z sołtysem wsi - Januszem Michaelisem - poruszony został temat obchodów setnej rocznicy niepodległości i możliwości upamiętnienia tego, jakże ważnego jubileuszu, kamieniem wraz z tablicą pamiątkową. „Ryba” (znaczy się sołtys ) chwyciła przynętę i już nie puściła! Szybkie konsultacje z wójtem gminy Kaczory - Brunonem Wolskim, historykiem z zamiłowania, oraz ówczesnym konserwatorem zabytków - panem Romanem Chwaliszewskim - i tak projekt przerodził się w czyn! Kamień sołtys znalazł w Krzewinie i osobiście go do Jeziorek przywiózł, a wójt sfinansował położenie polbruku w miejscu, gdzie miał stanąć pamiątkowy kamień. Przy okazji przeniesiono tablicę pamiątkową, poświęconą kapralowi Piotrowi Konieczce oraz postawiono nowy krzyż. Za tym wszystkim stoją cisi bohaterowie: Janusz Michaelis oraz Daria i Adam Kubiak. To dzięki ich pracy i uporowi 10 listopada 2018 roku o godzinie 12:00 w Jeziorkach nastąpi odsłonięcie wspomnianego kamienia z tablicą pamiątkową, na którą to uroczystość serdecznie zaprasza Rada Sołecka, Gmina Kaczory oraz mieszkańcy. Obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości będzie towarzyszył Rajd Rowerowy „Przystanek Jeziorki” współorganizowany przez Stowarzyszenie „Jeziorki Aktywna Wieś”.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe