Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Odsłonięcie kamienia z tablicą pamiątkową w Jeziorkach

Jeziorki to „niespokojna” wieś. Tu zawsze coś się dzieje i raczej jak już, to dzieje się dobrze! Często pomysły mieszkańców mają swój zaskakujący finał. Tak było i tym razem. Ale od początku!
Odsłonięcie kamienia z tablicą pamiątkową w Jeziorkach

Wiosną tego roku w jednej z wielu rozmów z sołtysem wsi - Januszem Michaelisem - poruszony został temat obchodów setnej rocznicy niepodległości i możliwości upamiętnienia tego, jakże ważnego jubileuszu, kamieniem wraz z tablicą pamiątkową. „Ryba” (znaczy się sołtys ) chwyciła przynętę i już nie puściła! Szybkie konsultacje z wójtem gminy Kaczory - Brunonem Wolskim, historykiem z zamiłowania, oraz ówczesnym konserwatorem zabytków - panem Romanem Chwaliszewskim - i tak projekt przerodził się w czyn! Kamień sołtys znalazł w Krzewinie i osobiście go do Jeziorek przywiózł, a wójt sfinansował położenie polbruku w miejscu, gdzie miał stanąć pamiątkowy kamień. Przy okazji przeniesiono tablicę pamiątkową, poświęconą kapralowi Piotrowi Konieczce oraz postawiono nowy krzyż. Za tym wszystkim stoją cisi bohaterowie: Janusz Michaelis oraz Daria i Adam Kubiak. To dzięki ich pracy i uporowi 10 listopada 2018 roku o godzinie 12:00 w Jeziorkach nastąpi odsłonięcie wspomnianego kamienia z tablicą pamiątkową, na którą to uroczystość serdecznie zaprasza Rada Sołecka, Gmina Kaczory oraz mieszkańcy. Obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości będzie towarzyszył Rajd Rowerowy „Przystanek Jeziorki” współorganizowany przez Stowarzyszenie „Jeziorki Aktywna Wieś”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: w trosce o lexTreść komentarza: Troska senatora Adama Szejnfelda ma zatem dziurę w tym, że mogą się zdarzyć niedomagania braki w aparacie słuchu, że nie odzwierciedlają w piśmie stanu faktycznego. To wygląda na aborcję intelektu zwaną dekapitacją symboliczną.Data dodania komentarza: 11.03.2026, 14:16Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?Autor komentarza: MnemozynaTreść komentarza: Dla kompletnej kompletności twórczości sądownictwa przytoczmy orzeczenie Macieja Płóciennika z podrzędnego sądu rejonowego aleja Powstańców Wielkopolskich 79. Otóż tego samego Kamila Ceranowskiego redaktora naczelnego Media Vectra ExpressTV ubogacił w uzasadnieniu, że on się nazywa Sarnowski. I to już zostało na wieki. Bo sędzia wykonał wielką pracę umysłową, przesłuchał protokolantkę na okoliczność i wobec jej niepamięci uznał, że Ceranowski = Sarnowski. I chuj!Data dodania komentarza: 11.03.2026, 14:13Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?Autor komentarza: dolce vitaTreść komentarza: Próby prostowania idiotyzmów w orzeczeniach sądów, jawnego fałszu są odrzucane, bo co sąd orzeknie, to jest ważne mimo niezgodności z realiami świata. Jest to podkładanie żagwi pod stóg prawa państwowego. Bo obowiązuje zasada powagi rzeczy osądzonej, to znaczy, że co sąd orzekł, to jest, mimo, że faktycznie tego nie ma. Na przykład sędzia sądu okręgowego Sygrela w uzasadnieniu wyroku nazwał redaktora naczelnego Media Vectra expressTV operującego w redakcji przy ulicy Dąbrowskiego 8, ósme piętro, Kamila C e r a n o w s k i e g o, że jest to Robert C y r a n o w s k i. Po sprzeciwie skazańca nieboraka prezes sądu odpowiedział, że jak napisał Sygrela, tak ma być.Data dodania komentarza: 11.03.2026, 12:20Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?Autor komentarza: o ja ci-eTreść komentarza: Były też takie przypadki, że Ciechanowski (Robak) będąc u Kobry złapał za telefon (stacjonarny) i zadzwonił do komendanta Tereby, żeby go opierdolić, bo jacyś po cywilnemu stoją pod balkonem Lemana i podsłuchują. Taki ci to był CiJa.Data dodania komentarza: 10.03.2026, 21:04Źródło komentarza: Bezpieczeństwo w gminach pod lupą policjiAutor komentarza: chwila dla MSzTreść komentarza: Mariusz Szalbierz (Fakty Pilskie) jako wyrobnik Tygodnika Nowego i jego emanacji internetowej dziennikowy.pl pisuje swoje wypocino-wypierdziny w tygodniku. On widnieje w stopce redakcyjnej TN jako sztyft redakcyjny.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 13:57Źródło komentarza: "Pani jest kłamczuchą"Autor komentarza: hakowy prlTreść komentarza: Przy gwałtownej robocie wałek mógł ulec zgięciu i w ten sposób powstał hak na CiJa.Data dodania komentarza: 9.03.2026, 13:53Źródło komentarza: Bezpieczeństwo w gminach pod lupą policji
Reklama
Reklama