Przyszli rzemieślnicy złożyli ślubowanie

  • 29.11.2018, 11:01 (aktualizacja 29.11.2018 11:45)
  • Anna Czapla-Furtacz
Przyszli rzemieślnicy złożyli ślubowanie
Zgodnie z tradycją w pilskim Cechu Rzemiosł Różnych odbyło się doroczne pasowanie na ucznia cechowego. Ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół przy ul. Teatralnej.

Zgodnie z ceremoniałem przedstawiciele przyszłych rzemieślników ślubowali na Sztandar Cechu Rzemiosł Różnych. Przysięgę taką w imieniu kolegów złożyli: Łukasz Siekiera, Nikodem Najda, Olga Celebańska oraz Andrzej Mostaller.

Po ślubowaniu każdy z uczniów został pasowany przez Starszego Cechu, Jana Janczewskiego buzdyganem i otrzymał świadectwo pasowania z tekstem przysięgi. Starszy Cechu życzył wszystkim uczniom dobrych wyników w nauce, pomyślnego zdania egzaminu czeladniczego i kontynuowania tradycji w rzemiośle.

Pasowanych zostało 20 uczniów Zespołu Szkół Technicznych - mechanik pojazdów samochodowych, z Zespołu Szkół przy ul. Teatralnej - 28 przyszłych fryzjerów i 5 lakierników. Z Zespołu Szkół Budowlanych natomiast pasowano 8 uczniów w zawodzie elektryk, 7 w zawodzie stolarz, murarz-tynkarz - 4 uczniów, monter sieci i instalacji sanitarnych - 11 uczniów, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - 5 uczniów, a także jednego przyszłego drukarza.

Po części oficjalnej odbył się poczęstunek dla wszystkich gości. Sponsorem ciast był Franciszek Miedziński właściciel „CHRUPEK” PPHU Sp.j. F.P.T. Miedzińscy w Złotowie.

 

Foto: A. Zaranek

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert
Robert 29.11.2018, 11:33
Frajerstwo. Już dawno młodzi powinni być za granicą i tam, pracować, uczyć się języka i otwierać działalności. Tu ich czeka okradanie ze strony Najdroższego Wiecznie Żywego Mauzoleum ZUS, bandycki , upokarzający, Urząd Skarbowy z ich cieciem szwendającym się po ich kontach, obłędny jakiś pakiet kontrolny i jeszcze pełno niedogodności, kradzieży pieniędzy, czasu, z strony tego rządu i upokorzeń których nie sposób tu wymienić. Tak, że kondolencje!

Pozostałe