Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Wystawa jakich mało! - uczniowie i kadra w roli znanych Polaków

Wzruszająco, zabawnie i rodzinnie – tak można opisać atmosferę, która panowała w środę po południu, 28 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" podczas otwarcia wystawy zdjęć pt. „Znani Polacy na 100 – lecie odzyskania Niepodległości”, zorganizowanej przez Szkolny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Pile.
Wystawa jakich mało! - uczniowie i kadra w roli znanych Polaków

O sesji zdjęciowej jaką zorganizowano przed miesiącem w Ośrodku stało się głośno w całym kraju. Była bowiem bardzo pomysłowa. Uczniowie i nauczyciele placówki wcieli się w role znanych Polaków od królów Polski po bohaterów czasów współczesnych.

Wśród bohaterów sesji zdjęciowej znaleźli się m.in Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Maria Skłodowska – Curie. Nie zabrało też znanych aktorów Bogusława Lindy, czy sportowców np. Adama Małysza. Na zdjęciach są uczniowie przebrani za popularnych piosenkarzy, np. Krzysztofa Krawczyka. Są też bohaterowie telewizyjnych programów, wśród nich Magda Gessler. W sumie 49 postaci. W sesji zdjęciowej, a przede wszystkim w charakteryzacji pomagali rodzice wychowanków Ośrodka. Dla uczniów była to zarówno doskonała lekcja historii Polski, jak i świetna zabawa. 

Zanim w holu głównym odsłonięto zdjęcia, w sali widowiskowej odbyło się powitanie gości. Na uroczystość przybył wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich, który pogratulował nauczycielom i uczniom doskonałego pomysłu. Obecna była również Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Licznie przybyli także nauczyciele i uczniowie z rodzinami. 

Na początku wszyscy mieli okazję obejrzeć wzruszający występ utytułowanego Pilskiego Teatru Tańca w spektaklu "Samotność", działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pod kierunkiem Ewy Pierzgalskiej. Potem w repertuarze pieśni patriotycznych wystąpił chór SOSW, w którym zaśpiewał również Tomasz Łochowicz, dyrektor Ośrodka.

Po występie dyrektor podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania  wyjątkowej wystawy, podsumowującej wydarzenia organizowane w tym roku w Ośrodku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

A sama wystawa? Budziła wśród oglądających zarówno refleksję, jak i dużo śmiechu...



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Lenin: Co robić?Treść komentarza: Mi się wydaje taka sprawa, żeby służby odpowiedzialne za porządek z Wernerem zrobiły to samo z Lemanowiczem. Byłby wówczas spokój cmentarny w całym powiecie pilskim a szczególnie w Śmiłowie bazie danych, Białośliwiu bazie dziennikarskiego ochlapusostwa i Złotowie zaludnionym przez Barabasza dowódcę jaczejki opriczników medialnych.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 11:03Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 4Autor komentarza: Check Point CharlieTreść komentarza: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 11:58. „Jesteś w ukrytej kamerze!” Mariusz Szalbierz; faktypilskie.pl. Ta wypocina-wypierdzina opublikowana w Tygodniku Nowym ukazała się tydzień po tym jak Kamil Ceranowski przestał udawać redaktora kablówki expressTV a ujawnił się jako stukacz – kabel Stokłosy wspomagający go wspólnie z Barabaszem i Szalbierzem w zmaganiach z wymiarem sprawiedliwości zarzucającym 21 występków i zbrodni w procesie karnym III K 445/08. W tej pracy umysłowej Szalbierza jest continuum arogancji, insynuacji, wręcz interpretacyjnej głupoty napędzanej nawykiem przeliczania zarobionych pieniędzy na półlitrówki wódki. A zarobić się chce, by móc przeliczać, odwzorowywać i spożywać jak po niezapomnianym koncercie Nalepy w 1983 roku. Jak to się stało, że taki ktoś uzyskał dyplom wyższej uczelni, choćby na wydziale politologii? Przez tydzień przewąchiwał, kartkował, przeglądał pliki ukradzione przez Ceranowskiego, żeby coś móc wykombinować. Po tygodniu wypocił w chwilach wolnych od konsumpcji do góry dupą.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 22:17Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 4Autor komentarza: jamTreść komentarza: Rząd Rudego jest nieobecny non stopData dodania komentarza: 24.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Nieobecność w roli głównej …Autor komentarza: i co? i nic!Treść komentarza: Znana jest niejaka Milena, co to podała nazwisko inne niż rodowe w miejscu druku, które wymagał nazwiska rodowego. Musiało na niej wisieć w krajowym rejestrze karnym coś podłego łamane przez plugawe.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 16:56Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 1Autor komentarza: Lenin wiecznie żywyTreść komentarza: Dowiedzieliśmy się, że można porozumieć się ze zmarłymi tego roku dziennikarzami Tygodnika Nowego: Zbigniew Noska tel. 667 984 865, [email protected] Paweł Kujawa tel. 667 984 852, [email protected]. Te rewelacje są zawarte w folderze redakcyjnym "o nas".Data dodania komentarza: 24.11.2025, 14:18Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 1Autor komentarza: kiełbasa ze spadówTreść komentarza: Ciechanowski był już w tym czasie totumfackim - furfante Stokłosy gotowym do popierania wszelkich zberezeństw wyłaniających się z kominów i dołów grzebalnych firmy przerobu padliny i resztek poubojowych w obrębie gminy.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 13:42Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 5
Reklama
Reklama