Otwarcie Akademii Pyrka w Wyrzysku

  • 30.11.2018, 15:05
  • bek
Otwarcie Akademii Pyrka w Wyrzysku
Przy komisariacie w Wyrzysku otwarto Bezpieczną Akademię Pyrka, miejsce w którym będą odbywały się zajęcia dla dzieci na temat bezpieczeństwa.

To miejsce przyjazne dla najmłodszych. Znajdują się tu ławeczki i tablice informacyjne na temat bezpieczeństwa. Powstał też okolicznościowy mural, oczywiście z sierżantem Pyrkiem – bohaterem – maskotką – którego najmłodsi lubią i dobrze znają. Bezpieczna Akademia Pyrka to inaczej „niebieska szkoła”, w której policja uczy dzieci bezpiecznych zachowań, m.in. na drogach. Powstała z inicjatywy kom. Marcina Towalewskiego, Komendanta Komisariatu Policji w Wyrzysku.

W otwarciu akademii uczestniczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile, Bogusława Jagodzińska, burmistrz Wyrzyska. Obecne było też ścisłe kierownictw Komendy Powiatowej Policji w Pile z komendantem insp. Sebastianem Cichockim na czele.

Ale bohaterami tego wydarzenia były dzieci, które nie tylko świetnie się bawiły, ale otrzymały jeszcze upominki ufundowane przez Powiat Pilski, w tym odblaski, które poprawią ich bezpieczeństwo na drodze.

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe