Stowarzyszenia mogą zdobyć pieniądze z programów rządowych

  • 27.12.2018, 09:14
  • bek
 Stowarzyszenia mogą zdobyć pieniądze z programów rządowych
Dzięki współpracy Powiatu Pilskiego z Narodowym Instytutem Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich  i  Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na rok 2019.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu pilskiego. Spotkanie w Pile było jednym z wielu, jakie Instytut organizuje w całym kraju. 

W Pile gościł Arkadiusz Krawczyk, Przedstawiciel  Narodowego Instytutu Wolności, który przybliżył założenia Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich opracowanego na lata 2018-2030 . Zachęcił do korzystania z Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, w ramach którego można zdobyć dofinansowanie na projekty społeczne, które zwiększają zaangażowanie obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. Z kolei w ramach Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 można zdobyć środki na rozwój instytucjonalny organizacji oraz realizację ich celów statutowych.

- Warto skorzystać z tych programów. Zachęcam do tego organizacje pozarządowe działające szczególnie w naszym powiecie. Warto wspomnieć, że tych w ciągu minionych trzech lat gwałtownie przybyło, z 370 do ponad 530. Wiele z nich powstało dzięki moim sugestiom. Bo stowarzyszenia mogą dużo więcej niż niezarejestrowana grupa znajomych. Przede wszystkim dużo łatwiej mogą sięgać po środki zewnętrzne. Jako Powiat Pilski mocno je wspieramy, ale namawiam je, by również korzystały z możliwości, jakie daje zarówno Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich, jak i Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Narodowy Instytut Wolności–Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to pierwsza w historii Polski agencja odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, organizacji działalności pożytku publicznego i wolontariatu. Służy organizacjom pozarządowym, dostosowując do nich programy wsparcia merytorycznego i finansowego.

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe