Koncert kolęd i pastorałek w Morzewie

  • 11.01.2019, 11:31 (aktualizacja 11.01.2019, 11:36)
  • Anna Czapla-Furtacz
Koncert kolęd i pastorałek w Morzewie
„Wielka radość ogarnia nas – zaśpiewajmy Bogu jeszcze raz” pod takim tytułem odbył się w Morzewie, w parafii p.w. Przemienienia Pańskiego V Koncert Kolęd i Pastorałek. To wydarzenie przeszło już w Morzewie do tradycji.

Na wspólne śpiewanie zaprosił Chór Głos Przemienienie oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile w towarzystwie innych wykonawców tj. Klaudii Janczarczyk, Martyny Winke, Marysi i Helenki Boruta, Zuzi Gapińskiej oraz Chóru „Tęcza” z Zakrzewa.

W czasie koncertu wykonano około 20 kolęd i pastorałek. Niezwykle świąteczną atmosferę dodatkowo podkreślili sami słuchacze, dołączając do wspólnego kolędowania i śpiewając razem z wykonawcami.

Emil Ratajczak, szef Chóru Głos Przemienienia, współorganizator koncertu:- Na pamiątkę uczestnictwa każdy wykonawca otrzymał drobny upominek z rąk Prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Nadnotecki w Pile, Estery Serówki. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za wspólnie spędzony czas, zaangażowanie organizatorów, uczestników, gości. Najserdeczniejsze życzenia złożono wszystkim obecnym, aby noc kiedy „Bóg się rodzi, moc truchleje” była prawdziwym, nieustannym dążeniem człowieka do szczęścia oraz wspólnie zaśpiewano kolędę „Mędrcy świata”.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe