Deflinek wczoraj, a dziś ...

  • 15.01.2019, 07:49
  • boczny
Deflinek wczoraj, a dziś ...
W styczniu 2009 rozpoczęli oficjalnie swoją działalność. Rozpoczęli do wysokiego C: od 2 złotych medali Mistrzostw Polski Długodystansowych w Pływaniu w Płetwach. Swoją supremację na wodnych torach pielęgnują do dziś!

UKS Delfinek Chodzież zainicjowało trzech muszkieterów: Bartosz Smaruj, Michał Strumnik i Marek Kasperczak. Pierwszy z nich stoi za sterami chodzieskiego przedsięwzięcia do dziś.

Z olbrzymim sentymentem wracamy do czasów gdy podwaliny chodzieskiego pływania w płetwach tworzył nieoceniony Jan Świtał.
UKS Delfinek to dziś nowy rozdział, mimo, że klub świętuje już 10 rocznice powstania.
Dziś Delfinek to Bartosz Smaruj i jego wspaniali podopieczni.
W 2013 ów Smaruj powołany na trenera Kadry Narodowej Juniorów, 2 miejsce Klubu w Pucharze Polski, 7 rekordów Polski, a jego wychowankowie Kinga Małachowska i Filip Nowak powołani zostali do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się w Szczecinie. Zanotowano także wówczas pierwsze starty w Pucharze Świata w Pływaniu w Płetwach (Gliwice, Genewa).
Sukcesów w pierwszej dekadzie istnienia klubu było bez liku. Nawet trudne jednorazowo je wymienić.

 

10 lat to piękna rocznica. Niby nie tak okazała, ale UKS Delfinek ma się czym poszczycić. Jakie wydarzenie z tych 10 lat wywołało na Panu największe wrażenie, dało najwięcej satysfakcji?
- Brązowy medal podopiecznej Julii Małachowskiej MŚJ juniorów z Francji 2016 r., Brązowy medal sztafety juniorek 4x100m pp z Belgradu 2015 Julii i Kingi – bez namysłu mówi Bartosz Smaruj.
Delfinek 10 lat temu, a dzisiaj …
10 lat temu wiedzieliśmy, że czeka nas długa droga i ciężka praca, wiele wyrzeczeń i walki z codziennością. Jak się okazało było warto, ponieważ nie spodziewaliśmy się takich efektów w ciągu lat. W tym roku mieliśmy okazję lecieć bronić chodzieskich barw na drugi koniec globu w Finale PŚ, dzięki czemu nasze juniorki sklasyfikowane zostały na 1 miejsce na świecie w rankingu klubów i regionów CMAS.
Przez te lata staraliśmy się stworzyć co raz to lepsze warunki dla naszych zawodników, aby ta bardzo ciekawa dyscyplina jaką jest pływanie w płetwach mogła się rozwijać na najwyższym poziomie
Czego można Panu życzyć na kolejna dekadę?

Pływalni 50 metrowej, a tak poważnie to większej popularności tej widowiskowej dyscypliny w Polsce, zdrowia i wytrwałości w osiągnięciu celu jakim będą tegoroczne ME i MŚJ.
I tego życzę!

 

Tylko w 2108 roku sukcesów chodzieskiego Delfinka było tyle, że dech zapiera w piersiach:
- Historyczny awans Kingi Małachowskiej na 50 m po powierzchni z czwartym czasem do finału podczas Mistrzostwach Świata w Pływaniu w Płetwach w Belgradzie
-  VI miejsce klubu w Pucharze Świata w klasyfikacji generalnej klubów za rok 2018
-  Drużyna juniorek najlepsza w klasyfikacji Pucharu Świata na rok 2018
-  Brązowy medal Marty Humerczyk na dystansie 50 m bi-fins podczas Finału Pucharu Świata w Pływaniu w Płetwach w Phuket w Tajlandii
-  Klub zdobywcą Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach po raz czwarty z rzędu.
-  229 medali Pucharu Polski ( 98 złotych, 94 srebrnych, 47 brązowe)
-  71 medali Mistrzostw Polski w Pływaniu w Płetwach 23 złotych, 26 srebrnych, 22 brązowych)
-  Rekord Polski juniorów kat. D Kamila Pietrasa na dystansie 800 m po powierzchni
-  rekordy Polski w kat. junior na dystansie 4x50 m pp mikst oraz 4,50m bf mikst w składzie: Kamil Pietras, Olga Strzępka, Natalia Gembiak, Radosław Grabowski)
-  13 medali Pucharu Europy Juniorów w Pływaniu w Płetwach kat. E,D,C (7 srebrnych, 6 brązowych) oraz III miejsce klasyfikacji klubowej
-  38 medali w 3 BECO-CUP FINSWIMMING w Berlinie (14 złotych, 7 srebrnych, 17 brązowych)
-  Srebrny medal sztafety dziewcząt na dystansie 6x25m stylem dowolnym w Wielkopolskiej Licealiadzie w Pływaniu Drużynowym

 

 

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe