Pilskie przedszkole do likwidacji

  • 25.01.2019, 13:54
  • Anna Czapla-Furtacz
Pilskie przedszkole do likwidacji
Pilskie przedszkole nr 8 przy dawnej ul. Bohaterów Stalingradu (dzisiejszej Spacerowej) przewidziane do likwidacji. Taki projekt uchwały znajduje się w porządku obrad wtorkowej sesji Rady Miasta. Uchwałodawca zapewnia jednak, że dzieci nadal będą miały zagwarantowaną opiekę, a pracownicy przedszkola nie stracą etatów.

Likwidacja miałaby nastąpić z końcem roku szkolnego. Zamiar ten - jak tłumaczą w uzasadnieniu uchwały władze miasta- jest podyktowany koniecznością dostosowania sieci publicznych przedszkoli położonych na terenie Gminy Piła do realnych potrzeb, wynikających z zachodzących zmian demograficznych oraz racjonalizowaniem poniesionych kosztów na zadania oświatowe. Likwidacja przedszkola nie pogorszy warunków wychowania przedszkolnego ani nie ograniczy powszechnej dostępności dzieci do przedszkoli- przekonuje uchwałodawca.

Obecnie w przedszkolu nr 8 znajdują się dwa oddziały. Uczęszcza do nich 42 dzieci. Po likwidacji placówki będą one miały możliwość przejścia do przedszkola, które zostanie utworzone przy Szkole Podstawowej nr 5. Jak zapewniają władze miasta, pomieszczenia przedszkolne przy szkole mają stanowić oddzielną strefę z trzema niezależnymi wejściami. łazienką, salą gimnastyczną i placem zabaw.

Nauczyciele i obsługa nie stracą pracy. Zostaną zatrudnieni w nowo utworzonych oddziałach przedszkolnych w SP nr 5.

Jeśli Rada Miasta przychyli się do pomysłu likwidacji Przedszkola Publicznego nr 8, placówka zakończy swój żywot z dniem 31 sierpnia 2019 roku.

 

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe