Zamarznięte Płotki - strażacy ostrzegają

  • 27.01.2019, 13:49
  • bek
Zamarznięte Płotki - strażacy ostrzegają
PIŁA  Strażacy ostrzegają! Nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora

W minionym tygodniu temperatury powietrza spadły poniżej 0 st. C – w Pile mieliśmy wyniki do kilkunastu stopni poniżej zera. Akweny wodne zamarzły. Strażacy ostrzegają: „Nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest gruba na całej powierzchni. Pamiętajmy, że nie ma bezpiecznego lodu”. Tym bardziej, że spodziewana jest odwilż.

- 24 stycznia w ramach szkoleniowych „czwartków nurkowych” pilscy strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach na jeziorze Płotki. Podczas ćwiczeń wykorzystali w praktyce sprzęt ratowniczy będący na wyposażeniu jednostek straży pożarnej w postaci deski lodowej oraz ubrań specjalnych do pracy w wodzie. W drugiej części ćwiczeń wyznaczeni strażacy nurkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego KP PSP w Pile, przeprowadzili nurkowanie pod 8 centymetrową taflą lodu. W kolejnych tygodniach strażacy systematycznie będą powtarzać ćwiczenia na zamarzniętych akwenach powiatu pilskiego – informuje bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Strażacy apelują do wszystkich mieszkańców, aby zachować rozwagę i nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i jeziora. 

- Obecnie grubość lodu wynosi max 8 centymetrów. Nigdy nie ma gwarancji, że płyta lodowa jest gruba na całej powierzchni. Pamiętajmy, że nie ma bezpiecznego lodu. Szczególnie należy przestrzec dzieci przed wejściem na zamarznięte akweny – mówi Z. Szukajło.

Z.Sz. (bek)

fot. ogn. Marcel Szwec

 

bek

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe