Krew dla Adama

  • 27.01.2019, 13:54
  • bek
Krew dla Adama
PIŁA Przykład idzie z góry

 

Kadra oraz członkowie samorządu słuchaczy przyłączyli się do inicjatywy Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej, która rozpoczęła akcję oddania krwi dla mężczyzny walczącego z ciężkim schorzeniem.

Mieszkaniec Wyszkowa Adam Jeż czeka na pilny przeszczep wątroby. Jest to wynik przewlekłej choroby – autoimmunologicznego zapalenia tego narządu. Pan Adam ma bardzo unikalną krew 0RH+.  Lekarze mówią, że im więcej krwiodawców tym większa szansa na odnalezienie tej odpowiedniej grupy krwi dla chorego, a czeka go bardzo poważna operacja.

- W ramach tej inicjatywy od poniedziałku udało nam się znaleźć 13 dawców, którzy mają taką unikalną krew. Oddano na ten cel prawie 7 litrów tej grupy krwi, a do przeszczepu potrzeba 10 litrów. Jest to kolejny dowód empatii policjantów i pracowników pilskiej Szkoły Policji.  Dajemy z siebie jak najwięcej, a to z kolei daje nam ogromną satysfakcję i zadowolenie z dobrze wypełnionego moralnego obowiązku. Dziękujemy serdecznie wszystkim dawcom – mówi nadkom. Sebastian Wegner, ekspert Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji w Pile.

bek

bek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe