Nowe radiowozy dla Wysokiej i Ujścia

  • 27.01.2019, 14:21
  • bek
Nowe radiowozy dla Wysokiej i Ujścia
Posterunki Policji w Wysokiej i Ujściu dzięki wsparciu samorządów, w tym Powiatu Pilskiego, wzbogaciły się o nowe radiowozy osobowo-terenowe typu SUV, każdy wartości blisko 89 tys. zł. Przekazanie policyjnych aut miało miejsce w piątek, 25 stycznia przed Starostwem Powiatowym w Pile, stolicy powiatu.  

Wartość policyjnych aut marki Opel Mokka to prawie 180 tys. zł. Ich zakup w wysokości 42 500 zł dofinansował Powiat Pilski, gminy Wysoka i Ujście dołożyły po 21 250 zł.

Porozumienie dotyczące dofinansowania zostało zawarte w maju ubiegłego roku. 

- To kolejny przykład naszej dobrej współpracy z policją. W ubiegłym roku dofinansowaliśmy zakup trzech radiowozów, które trafiły do gminy Szydłowo, Białośliwie i Piła. Sądzę, że na tym nie koniec, ponieważ bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Za wsparcie finansowe podziękował insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.

- To rzadka sytuacja, żeby powiat dofinansowywał zakup samochodów dla policji, dlatego bardzo dziękujemy. Nasze potrzeby są bowiem duże. W 2018 roku z użytku wycofaliśmy 12 radiowozów, a 8 w najbliższym czasie również należałoby wymienić. Taka pomoc jest zatem bezcenna – dodał.

Na przekazaniu radiowozów obecni byli również burmistrzowie obu gmin. Jak duże znaczenie dla policjantów w terenie ma sprawny i mocny policyjny wóz, podkreślili samorządowcy z Wysokiej. 

- Kiedy rada podejmowała decyzję o dofinasowaniu zakupu radiowozu, nikt nie miał wątpliwości, że to konieczne – przyznał Marek Madej, były już burmistrz Wysokiej. 

Z kolei Artur Kłysz, obecny włodarz Wysokiej zaznaczył:

- Terenowy wóz naszym policjantom był bardzo potrzebny. Takim dojadą wszędzie.

 

 

bek

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe