Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Patriotycznie w Mirosławiu

Wielkie patriotyczne święto miało miejsce 16 lutego w Mirosławiu. Sołectwo Mirosław, przy wsparciu współorganizatorów zaprosiło mieszkańców i gości na uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Wielkopolskę. Był to jeden z ostatnich akcentów celebrowania roku jubileuszowego na terenie gminy Ujście.
Patriotycznie w Mirosławiu

Autor: pz

Wydarzenia zainaugurowane zostały mszą świętą w intencji powstańców wielkopolskich, odprawioną w kaplicy w Mirosławiu przez księdza Roberta Różańskiego, proboszcza parafii p.w. św. Mikołaja w Ujściu. Po mszy pod pomnikiem ku czci powstańców wielkopolskich odczytany został apel poległych. Liczne delegacje złożyły kwiaty, ustawiono znicze. Światełka pamięci zapalono także na grobach powstańców, którzy spoczywają na tamtejszym cmentarzu. Mieszkanka Mirosławia, Małgorzata Ignacy, odczytała okolicznościowy wiersz "Rok 1918/1919/ Nad grobem Nieznanych Żołnierzy Powstańców" (autor nieznany), którego treść znalazła się także na specjalnie na te okazję wydanej pocztówce.

Po uroczystościach na cmentarzu uczestnicy sobotniego święta przeszli do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się druga część uroczystości. W patriotycznym programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej.

Prezes Zarządu Oddziału Pilskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego, płk Jan Ficerman wręczył sołtysowi Mirosławia, Zenonowi Krause pamiątkowy grawerton. Następnie zaproszono wszystkich do zwiedzania wystawy o powstaniu wielkopolskim i powstańcach z terenu gminy Ujście, przygotowanej przez Agnieszkę Martenkę i Marzenę Rybarczyk. Wystawa będzie czynna jeszcze przez miesiąc.

Patriotyczne świętowanie zakończył słodki poczęstunek.

Organizatorem wydarzenia było sołectwo Mirosław, współorganizatorami- Miasto i Gmina Ujście, Ujski Dom Kultury, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej, Parafia p.w. św. Mikołaja w Ujściu oraz Powiat Pilski.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: hej sokoły Treść komentarza: Kto tak robi z gilami? Co to za Piotrek, czy on jest orłem dziennikarstwa powiatowego? Data dodania komentarza: 11.08.2026, 10:38 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: nadredaktor Treść komentarza: Z doświadczeń 14 kwietnia 2006 wnioskujemy, że gdyby nawet Mariusz kupił sobie blaszkę i jeebbnął się w czaszkę, to przy jego łbie brukwianym twardogłowego przewąchiwacza blaszka by uległa anihilacji do cząstek elementarnych a Mariusz tylko by smarknął w garść i jak Piotrek G. rozsmarował do suchego w dłoniach. Data dodania komentarza: 11.08.2026, 09:41 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: O! Mariusz! Treść komentarza: Taką procedurę zaproponowała niegdyś żydoukraińska Jachira. To zapewniło jej rozwój umysłowy na poziomie rozwielitki. Czego i redakcji życzy wasz stały czytelnik Data dodania komentarza: 11.08.2026, 09:34 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: Liga Obrony Cnoty Treść komentarza: Jest bardzo ciekawa ciekawość, że kiedy niejaki Janusz L. LeMan Kobra chce się wklikać na faktypilskie.pl Szalbierza Mariusza Józefa, a nawet czasem Ireny Szalbierz z domu Łoś, pokazuje się jakieś wypracowanie: "Error 1006 Ray ID: a2901d2e5fc7eeba • 2026-08-10 15:43:03 UTC Access denied What happened? The owner of this website (faktypilskie.pl) has banned your IP address (37.209.146.90)." Tak się dzieje od roku a może więcej, a może mniej. Co to znaczy, nie wiadomo. Tylko, że nie pokazują się pięknoduchy portalowe z flaszką w tle. Niejaki Janusz L. LeMan Kobra proponuje, żeby owner kupił sobie blaszkę i jeebbnął się w czaszkę. Nie wiemy, co to jest owner, ale olewamy to zagadnienie. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 17:57 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie Autor komentarza: myszkującyszczurek Treść komentarza: Powiedzenie "tania energia i tanie ciepło" jest pleonazmem, bo ciepło, to energia. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 17:47 Źródło komentarza: Polenergia i samorządy - energia dobrej współpracy! Autor komentarza: do utraty tchu Treść komentarza: Tak, tak. Trzeba narąbać drewna na zimę. Data dodania komentarza: 10.08.2026, 16:28 Źródło komentarza: Modernizacja plaży w Tucznie
Reklama
Reklama