Galeria wierszy chodnikowych w Pile, czyli Uwolnić poezję!

  • 20.05.2019, 09:29 (aktualizacja 20.05.2019, 09:38)
  • bek
Galeria wierszy chodnikowych w Pile, czyli  Uwolnić poezję!
PIŁA  Trwają 18. Nadnoteckie Dni Literatury

W dniach 13-31 maja odbywa się w Pile 18. edycja Nadnoteckich Dni Literatury promujących regionalne środowisko literackie i młode talenty. Za nami już kilka ciekawych przedsięwzięć i akcji, w tym uwalnianie poezji z okładek książek i szuflad i aranżacja galerii wierszy chodnikowych.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleon Szumana jest organizatorem kolejnej, 18. już edycji Nadnoteckich Dni Literatury. - W ramach wydarzenia marzymy o uwolnieniu poezji z okładek książek i szuflad. W tym celu stworzyliśmy w minionym tygodniu galerię wierszy chodnikowych – mówi Joanna Wyrwa – Krzyżańska, dyrektor PiMBP.

Na chodnikach, w miejscach uczęszczanych, przed biblioteką, filiami itp. umieszczono fragmenty wierszy lokalnych poetów. Wiersze zostały namalowane kredą w sprayu (ich trwałość jest ograniczona, przy pięknej pogodzie wytrzymają ok. 2 miesięcy) w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie miasta. Można je czytać w centrum, przed Biblioteką, przy Merkurym, przed wejściami do Galerii BWA, przy hotelu Rodło i wejściach na Wyspę, ale i na osiedlu Górnym, Zamościu, a nawet na ul. Motylewskiej. I jeszcze w wielu miejscach. Wiersze budzą zainteresowanie przechodniów; wszyscy uznają, że pomysł jest świetny, bo poezje w paru zaledwie wersach przypominają, co jest naprawdę ważne w życiu i jak postępować, by żyć w zgodzie z sobą.

W akcji biorą udział: Elżbieta Ambroż, Bogusław Chmiel, Laura Chuchla, Edmund Muscari Czynszak, Edyta Kin, Henryk Liszkiewicz, Agata Mindykowska, Monika Mrotek, Ewa Nowakowska, Monika Parda, Zuzanna Przeworska, Weronika Pytlarz, Andrzej Jan Rubik, Dorota Nina Semenov, Agnieszka Świderska, Klara Tomaszewicz, Maciej Tylka, Elżbieta Wasyłyk, Dominika Wróbel, Tadeusz Wyrwa-Krzyżański oraz Ewelina Wyrzykowska.   

W środę, 22 maja, o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej PiMBP przy ul. Staromiejskiej odbędzie się spotkanie promujące regionalne środowisko literackie i młode talenty, czyli spotkanie czytelników z pisarzami Nadnotecia. W pierwszej części wystąpi zespół Arete wykonujący autorską piosenkę literacką, a składający się z poznańskich artystów. W drugiej części zaplanowano literacką wymianę myśli i słów. Twórcy będą wypowiadali się poprzez swoje utwory. Mamy nadzieję, że efektem spotkania będzie jeden eklektyczny utwór złożony z wielu gatunków literackich, głosów, emocji, idei. W ostatniej części zaplanowano luźne, indywidualne rozmowy i sprzedaż książek. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie także fotorelacja z tworzenia galerii wierszy chodnikowych i poetyckich ogłoszeń.

eKi

 

 

 

bek

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lm
lm 20.05.2019, 11:09
Monika Parda jest mentalnym komuchem, który według Orwella mieści się w grupie nadzorców myślozbrodni szarego ludu, robola.
Jeśli bowiem zdefiniujemy słowo "nieodwracalne" jako właściwość, cechę zjawiska, którego skutki nie mogą być usunięte, powrócić do stanu przed zapoczątkowaniem zdarzenia, procesu, upieranie się kogoś, że można zanegować, odwrócić, przeczekać, zacząć od nowa, co się skończyło, to próba redefinicji, zmiany znaczenia pojęć, które porządkują nasze myślenie. To prowadzi do utraty wolności.
A ta właściwość osobowości, to mentalność komucha.
Psychiatra
Psychiatra 21.05.2019, 17:26
lm, bardzo proszę o pilny kontakt.
niepacjent
niepacjent 23.05.2019, 22:06
Ludzie psychiatrzy, którzy nawołują publicznie obywatela do kontaktu nie nadają się nawet do pasania gęsi w Posadzie wspólnie z zombim komuny Aleksandrem Radkiem. Najwyżej mogą wynosić kupy z kurników.
kontakt - pstryczek
kontakt - pstryczek 25.05.2019, 23:02
Tacy psychiatrzy mogą być pomiotami ubeków albo enkawudzistów.
Kupiec
Kupiec 23.05.2019, 22:10
No, no! Tylko nie kupy, tylko nie kupy, zwariować można!
Kogucik Kuku Ryku
Kogucik Kuku Ryku 24.05.2019, 18:18
Godność ptactwa gospodarskiego domaga się aby szanować powagę ptasiej kupy i nie dawać byle komu do roztrząsania.
Debowa góra
Debowa góra 21.05.2019, 17:35
lm nie zajmuje się ratowaniem psychiatrów. Podobno Eichelberger jest dostępny.
Eichelberger
Eichelberger 21.05.2019, 17:43
Niestety, jedynym ratunkiem dla lm jest modlitwa. Ten przypadek przerabiałem kilka razy. Przykro mi, nie podołałem.
Podołek
Podołek 23.05.2019, 15:13
Kto lubi ruchać swoje pacjentki, niekoniecznie daje radę z facetem. To podobno sprawa orientacji. Może się ten terapeuta skonsultować z prof. Magdą Środą, Janem Hartmanem, śp Samsonem, prof. Fuszarą, Kaśką Szczuką, Prof Moniką Płatek, Mariuszem Szalbierzem. Ten ostatni, jako uwielbiający leżenie do góry duupą, może coś wiedzieć.
Szczepionka przeciw boreliozie.
Szczepionka przeciw boreliozie. 22.05.2019, 21:43
Sami uczestnicy imprezy, prezentujący plakaty z napisami, wiedzą, że te słowa są toksyczne. Dlatego występują w kombinezonach ochronnych. Bredzenie jest zaraźliwe,

Pozostałe