Gry i zabawy w Nowej Wsi Ujskiej

  • 19.06.2019, 09:58 (aktualizacja 19.06.2019, 10:01)
  • Anna Czapla-Furtacz
Gry i zabawy w Nowej Wsi Ujskiej
Dopisała i pogoda i frekwencja. W sobotę, 15 czerwca na plac przy szkole w Nowej Wsi Ujskiej odbyło się spotkanie z Katarzyną Piętką, autorka książki "Gry i zabawy z dawnych lat".

Książka Katarzyny Piętki przypomina zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, kablówki, a bywało, że i telewizora. Kiedy dzieci spędzały dużo czasu na dworze i po prostu bawiły się ze sobą. Kiedy osiedla nie były grodzone, kiedy biegało się z kluczem na szyi, a centrum towarzyskim podwórek był trzepak…

Trudno dziś powiedzieć, kto był bardziej zachwycony sobotnim spotkaniem w Nowej Wsi Ujskiej. Gry i zabawy z dawnych lat dla najmłodszych były ciekawostka i źródłem pomysłów na rozrywkę, a dla dorosłych- podróżą sentymentalną do czasów lat dziecinnych. Krótko mówiąc: strzał w dziesiątkę. O zainteresowaniu przedsięwzięciem może świadczyć fakt, że autorka sprzedała w tym dniu wszystkie książki, przywiezione na spotkanie. Oczywiście nie obyło się bez autografów.

Wydarzenie zostało przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji Książka jest O.K.

tekst: (acz)

foto: (tgz)

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe