Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Tłumy bawiły się nad Notecią

Kilkaset osób bawiło się w słoneczną sobotę, 29 czerwca na Festynie Noteckim, zorganizowanym przez Ujski Dom Kultury na nadrzecznych, gościnnych terenach Bindugi Keja 105. Imprezę zaliczamy do bardzo udanych, co z pewnością potwierdzi wielu jej uczestników.
Tłumy bawiły się nad Notecią

Autor: FOTO PZ

W programie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były atrakcje dla dzieci: dmuchany zamek, zajęcia warsztatowe, stoiska z zabawkami i spektakularna kąpiel w strażackiej pianie. A dla dorosłych - stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne oraz dużo różnorodnej muzyki. 

W czasie Festynu Noteckiego można było uczestniczyć w pokazie tradycyjnego pieczenia chleba. Był pokaz garncarstwa oraz wystawa twórczości  Kazimierza Słodowego- kowalstwo artystyczne i rzeźba. Co do wystaw, można także było podziwiać szlachetną sztukę grawerstwa w wykonaniu Andrzeja Nowaka. Nie zabrakło również warsztatów szydełkowania prowadzonych przez rodzimą "Igiełkę"- klub z UDK oraz warsztatów firmy Ardagh Glass, która uczyła chętnych malowania na szkle.  Imprezę wsparła także Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią.   

Jeżeli chodzi o stronę muzyczną wydarzenia, odbyła się tradycyjna biesiada z Krzysztofem Koniarkiem. Zespół Taraka porwał ludzi do wspólnego śpiewania, a Lajosz Band do tańca. Na koniec natomiast urządziliśmy klasyczną zabawę taneczną, którą poprowadził DJ Śmigaj. 

Serdecznie dziękujemy państwu Danucie i Piotrowi Repczyńskim za udostępnienie terenu na festyn, firmie Ardagh Glass za zaangażowanie się w warsztaty rękodzielnicze oraz wszystkim, którzy nas wsparli w organizacji Festynu.

- Szczególne podziękowania kierujemy do naszych dzielnych, ujskich strażaków za wielką pomoc, jaką nam okazali - mówią organizatorzy festynu. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Wielka Faja Dzwoniace NaczyniaTreść komentarza: To nazwisko jest nie tylko fatalne, jest chuujjoowwee, kwintesencją obciachu i wulgaryzmu genetycznego.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 15:36Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 18.Autor komentarza: mucha - FliegeTreść komentarza: Pożytek z much jest taki, że larwy hodowane w warunkach aseptycznych są używane do oczyszczania ran, bo zżerają tylko tkanki martwe.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 15:25Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 18.Autor komentarza: o kurestwieTreść komentarza: Pewnie tak było, bo Lemanowicz został opisany w książce autorstwa Stokłosów "W sponach władzy", co on robił w mieście Pile, dokąd jeździł swoim samochodem skoda felicia, do kogo, co przenosił do Łazowego z Effaty. Dla większego zapewnienia możliwości inwigilacji niepierduśnik z politycznego targowiska ale z pieniędzmi wprowadził do domu Lemanowicza swojego kreta w postaci żurnalisty Ceranowskiego z żoną w ciąży i toyotą w lizingu.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 14:58Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 18.Autor komentarza: zakład wodociągów i kanalizacjiTreść komentarza: Czy Mariusz Szalbierz sformatowany przez swojego dysponenta, właściciela fizycznego i mentalnego, napuszczony przez niepierduśnika politycznego, ochoczo poszedł w odmęty roboty szpiegowskiej kontrolował stan kibla w domu Lemanowicza, żeby wiedzieć co i jak się dzieje nawet w kiblu?Data dodania komentarza: 6.02.2026, 14:52Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 18.Autor komentarza: PotopTreść komentarza: Kmicic odważnym żołnierzem Rzeczypospolitej obojga Narodów był.Data dodania komentarza: 6.02.2026, 11:50Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: GrodzkaTreść komentarza: Niektóre pedały biorą do paszczy, a Palikot kochał na twarz.Data dodania komentarza: 5.02.2026, 21:54Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 14.
Reklama
Reklama