3 Ujska Liga Kabaretowa

  • 10.07.2019, 10:00 (aktualizacja 10.07.2019, 10:03)
  • Anna Czapla-Furtacz
3 Ujska Liga Kabaretowa
Za nami trzecia edycja Ujskiej Ligi Kabaretowej. W sobotę, 6 lipca 2019 r. w sali Ujskiego Domu Kultury publiczność bawili do łez kabaret Czwarta Fala, Jarek Pająk oraz Antoni Gorgoń Grucha.

Kabaret Czwarta Fala to kielecka grupa, działająca od 2009 roku, zaliczana do najpopularniejszych kabaretów na polskim YouTube (ponad 500 000 aktywnych subskrybentów i przeszło 150 000 000 wyświetleń). Ceniona jest m.in za to, że całkowicie pomija tematy polityczne oraz religijne, a w skeczach nie ma wulgaryzmów. Czwarta Fala stworzyła m.in. parodię Wieśka Tico, która osiągnęła rekordową liczbę ponad 50 000 000 odsłon, stając się prawdziwym hitem.

Druga z gwiazd tegorocznej ULKI, Jarek Pajak kojarzony jest głównie z Kabaretem Weźrzesz- jedną z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Jest założycielem tej grupy, liderem, autorem, aktorem itp. Prezentuje skecze bardzo różnorodne. Od relacji damsko-męskich przez policjantów, złodziei po dziwne instytucje i kompletne odchylenia. Znakiem rozpoznawalnym jego twórczości jest inteligentny żart z mocnymi pointami.

Antoni Gorgoń-Grucha z kolei pisze o sobie, że jest patriotą, anarchistą, samotnym liderem bez partii, swojskim mężem stanu, politykiem, a zarazem działaczem społecznym, nie szczędzi mocnych słów na polu życia publicznego, kultury i sztuki, stroni od polityki. Prezentuje żart zaskakujący, często kontrowersyjny i mówi, co wielu Polaków chciałoby usłyszeć, ale boją się o tym głośno powiedzieć...

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe