WOŚP: Rekordy w powiecie pilskim!

  • 13.01.2020, 17:32
  • bek
WOŚP: Rekordy w powiecie pilskim!
Działo się!

WOŚP: Rekordy w powiecie pilskim!

 

POWIAT PILSKI 

WYRZYSK  33 tys. 800 zł!

OSIEK n/ NOTECIĄ  Prawie 55 tys. zł!

 

Na terenie gminy – tradycyjnie już – działały dwa sztaby. Biesiada w Wyrzysku rozpoczęła się o godz. 16.30, a nieco wcześniej, bo o 16.rusza biesiada WOŚP w Osieku nad Notecią.

Wolontariusze obu sztabów przeprowadzili kwestę publiczną. Wiele tego dnia działo się w Osieku nad Notecią. Zorganizowano halowy turniej piłki nożnej w kategorii OLD BOYS, wystawę pojazdów militarnych (po wcześniejszej rezerwacji można było wykupić przejażdżkę), odbyły się pokazy Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Licytacje i występy miały miejsce w sali wiejskiej przy remizie osieckiej OSP. W Wyrzysku natomiast zadbano o bufet. Można było zakupić obiad, kawę ciasto, w międzyczasie odbywały się pokazy ratownicze OSP Wyrzysk (w tym szkolenie z zakresu pierwszej pomocy). Miłą atrakcją były występy Szkolnego Zespołu Tanecznego „Modraki”. Na scenie pojawił się zespół „Megger Band”, nie zabrakło tanecznych popisów zespołów działających przy M-GOK w Wyrzysku. Liczne licytacje rozpoczęto od godz. 18. Na aukcję – obok licznych gadżetów – trafił „Dzień Pracy z Burmistrzem Wyrzyska”. Całość zakończyła się tradycyjnym światełkiem do nieba.

Sztab WOŚP w Osieku nad Notecią zebrał 54 735,28zł (kwota policzona do godz. 22.00, 12 stycznia). Z kolei kwotą 33 800zł sztab w Wyrzysku ustanowił nowy rekord.

 

KACZORY  18 tys. 500 zł!

 

W Gminnym Ośrodku Kultury nie zabrakło pozytywnych, muzycznych wibracji. A wszystko to za sprawą muzyki reggae w wykonaniu zespołu „Przed Wschodem Słońca”. W trakcie koncertu odbyły się licytacje na rzecz WOŚP. Kwota, którą udało się zebrać w gminie Kaczory, to 18.4553zł.

 

BIAŁOŚLIWIE  Ponad 25 tys. zł. !

 

Licytacje, występy artystyczne dzieci, młodzieży i dorosłych, kawiarenka ze słodkościami, to tylko część atrakcji, z którymi spotkali się mieszkańcy przychodząc 12 stycznia do Gminnego Ośrodka Kultury. Brawo dla pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Włościanki”, które upiekły pyszne pączki! Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rzecz WOŚP. Podobnie zresztą jak dochód ze sprzedaży smacznych gofrów przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białośliwiu.

Sztab w Białośliwiu zebrał 25.314,06 zł.

 

ŁOBŻENICA  Ponad 22 tys. 600 zł!

 

W przeddzień finału nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej im. KEN w Łobżenicy zorganizowali XVIII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Łobżenicy. Wpisowe wynosiło 200zł od drużyny. Łącznie zebrano rekordową kwotę 3.275 zł w całości przekazaną na WOŚP.

W dniu finału, w auli Szkoły Podstawowej przy ul. Mickiewicza, nie zabrakło wielu atrakcji i emocji. Wielkie świętowanie z „Orkiestrą”, rozpoczęto maratonem tańca „Zumba Salsation”. Następnie dla publiczności zagrał zespół „Mini Bazar” (Konitzer Band – Katarzyna Jurek), wykonujący piosenki pop. Tradycyjnie, nie zabrakło licytacji i atrakcji dla najmłodszych – kącik animacji dla dzieci. Czynne były liczne stoiska z atrakcjami – kosmetycznymi i kulinarnymi.

Wystawiono wiele przedmiotów darowanych przez ludzi o wielkich sercach - były pakiety z OSM, ozdoby, koszulki, czy nawet dzień pracy Burmistrza... Samym wolontariuszom udało się dzisiaj zebrać ponad 7 tysięcy złotych! Łączna kwota jaką udało się zebrać, to 22 671 05zł.

 

(es), UM Wyrzysk, UM Łobżenica,

GOK w Kaczorach, GOK Białośliwie


 

 

 

 

bek

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miss Klappowieka
Miss Klappowieka 18.01.2020, 08:03
Krycha: pieniędzy nie oddam i hój, bo muszę mieć na skremowanie jacha, a to kawał wieprzoka, więc na pewno policzą więcej za podpałkę. A jeszcze potem trzeba go zgarnąć łopatą do jakiegoś dzbana

Pozostałe