Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Mimo słabszego początku podniosły się!

Na początku pudłowały, a rywalki wykorzystywały też ich złe ustawienie. Skończyło się jednak dobrze! W meczu seniorów wygrał FILIP!
Mimo słabszego początku podniosły się!

To było arcyważne spotkanie. Przede wszystkim dla układu tabeli, bo w meczu kadetek U16K woj. Wielkopolskiego oraz Zachodniopomorskiego, pilskie koszykarki grały o 2 miejsce!

 


Nad MKS Kusy Szczecin, wygrana 65:54, to arcyważne punkty LOMS Enea Basket Piła!.

 

Trener Tomasz Pochylski nie ukrywa:  - Zaczęło się fatalnie. Przeciwniczki wykorzystywały każde złe nasze ustawienie w obronie. Pudłowaliśmy rzut za rzutem z prostych podkoszowych pozycji. Efektem braku koncentracji było prowadzenie przyjezdnych po 1 kwarcie 13-16 – mówi nam coach pilskiego zespołu.

- W drugiej kwarcie gra się już wyrównała, jednakże nadal popełnialiśmy proste błędy w obronie (przeważnie brak zastawienia tablicy) oraz wciąż nie mogliśmy przełamać się rzutowo.

Na przerwę pilanki schodziły przegrywając 23-31.

Druga połowa to nowe oblicze uczennic LOMS Piła.

- Po kilku mocnych słowach w szatni dziewczyny wyszły zmotywowane do gry i walki o zwycięstwo. Z minuty na minutę Enea odrabiała straty. Koncertowo gra cały zespół ale największe słowa uznania dla silnej skrzydłowej LOMS Enea - Zuzanka Gniot która trafia 18 pkt w drugiej połowie, a w całym meczu 20 oczek.
3 kwartę wygrywamy 17-9. W ostatniej odsłonie gramy odważnie i agresywnie na kosz. Wjazdy zamieniamy na punkty zbieramy piłki w ataku i stawiamy przysłowiową kropkę nad i wygrywając kwartę wynikiem 26-14, a cały mecz 66-54
– mówi już wyraźnie zadowolony Pochylski.

LOMS Enea Basket Piła - MKS Kusy Szczecin 66-54 (6-13, 17-18, 17-9, 26-14)

 Punkty dla LOMS Enea Basket Piła zdobywały:Zuzanka Gniot 20, Weronika Nadskakuła 12, Michelle Chura Quispe 11 (1x3pkt), Alicja Lusia Bąbińska 10, Natalia Piątek 6, Klaudia Kobiałko 4, Wiktoria Zbonik 3 (1x3pk), Julka Kowalska, Zuzanna Chowańska, Julka Jakubowska

Wygrał Basket i Filip

Enea Basket Piła - Biofarm Poznań 80:68

Nadkomplet publiczności i ponad 6 tysięcy złotych z licytacji na rzecz Filipa Kaźmierczaka, przypieczętowane zwycięstwem pilskiego Basketu – to plon niedzielnego meczu III ligi koszykówki.

Zagrali z sercem! Brawo Basket!
Punkty: Michalski 27 pkt, Pochylski 15, Przewoźniak 15, Lipiński 11, Smoczyk 6,
Jankowski 4, Krzemiński 2

Mariusz Markowski

Fot: Monika Chura Quispe


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Szydercy Treść komentarza: Tak. Nawet jego komiliton Barabasz zadziwił się i zawołał: takie resztki wlewasz? Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:45 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: składniki oferty Treść komentarza: Czy to było wtedy, jak Mariusz Szalbierz podzielił się niedopitką, resztką jakiegoś płynu, który mu się nie zmieścił? Czy taka resztka mogła być zbiorowiskiem wody, spirytusu, cukru, bakterii, gilów z nosa, śliny, wirusów, riketsji, prionów, złuszczonych naskórków i włosów z nosa, resztek zagrychy z paszczy, Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:31 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: Klub AA Treść komentarza: Znany jest przykład osoby uwikłanej w alkoholizm, która potrafi w pracy wypić półtora flaszki i czaić się jeszcze na butelkę koniaku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:18 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: oddział zamknięty Treść komentarza: Nie można pijakowi odmówić dostępu do wódki, bo on cierpi męki Tantala bez tego paliwa. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:10 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: kokosza Nel Treść komentarza: Informujemy Szalbierza i Barabasza, że w drodze podglądu i podsłuchu uzyskaliśmy wiedzę o ofercie pieluchomajtek, o których wspominali w jednym z odcinków programu "Szydercy" w trosce o dupę Lemanowicza reprezentowanego przez "jasia hejterka". Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:04 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać? Autor komentarza: do Kolo Treść komentarza: Ty, Kolo, zamiast doglądać sumienia Lemanku, zajmij się ustalaniem, kto ci dmucha i dyma starą. Są doniesienia, że schudłeś, bo brakuje w chacie żarcia. A to stara buli za każdy numerek, ma ciąg do bzykania. Nie ma pieniędzy, nie ma żarcia a stara pełna spermy kochasiów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 09:51 Źródło komentarza: Czy wolno podsłuchiwać obywateli? Nie! A czy wolno ich nagrywać?
Reklama
Reklama