Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:

Mimo słabszego początku podniosły się!

Na początku pudłowały, a rywalki wykorzystywały też ich złe ustawienie. Skończyło się jednak dobrze! W meczu seniorów wygrał FILIP!

To było arcyważne spotkanie. Przede wszystkim dla układu tabeli, bo w meczu kadetek U16K woj. Wielkopolskiego oraz Zachodniopomorskiego, pilskie koszykarki grały o 2 miejsce!

Nad MKS Kusy Szczecin, wygrana 65:54, to arcyważne punkty LOMS Enea Basket Piła!.

Trener Tomasz Pochylski nie ukrywa:  - Zaczęło się fatalnie. Przeciwniczki wykorzystywały każde złe nasze ustawienie w obronie. Pudłowaliśmy rzut za rzutem z prostych podkoszowych pozycji. Efektem braku koncentracji było prowadzenie przyjezdnych po 1 kwarcie 13-16 – mówi nam coach pilskiego zespołu.

- W drugiej kwarcie gra się już wyrównała, jednakże nadal popełnialiśmy proste błędy w obronie (przeważnie brak zastawienia tablicy) oraz wciąż nie mogliśmy przełamać się rzutowo.

Na przerwę pilanki schodziły przegrywając 23-31.

Druga połowa to nowe oblicze uczennic LOMS Piła.

- Po kilku mocnych słowach w szatni dziewczyny wyszły zmotywowane do gry i walki o zwycięstwo. Z minuty na minutę Enea odrabiała straty. Koncertowo gra cały zespół ale największe słowa uznania dla silnej skrzydłowej LOMS Enea - Zuzanka Gniot która trafia 18 pkt w drugiej połowie, a w całym meczu 20 oczek.
3 kwartę wygrywamy 17-9. W ostatniej odsłonie gramy odważnie i agresywnie na kosz. Wjazdy zamieniamy na punkty zbieramy piłki w ataku i stawiamy przysłowiową kropkę nad i wygrywając kwartę wynikiem 26-14, a cały mecz 66-54
– mówi już wyraźnie zadowolony Pochylski.

LOMS Enea Basket Piła - MKS Kusy Szczecin 66-54 (6-13, 17-18, 17-9, 26-14)

Punkty dla LOMS Enea Basket Piła zdobywały:Zuzanka Gniot 20, Weronika Nadskakuła 12, Michelle Chura Quispe 11 (1x3pkt), Alicja Lusia Bąbińska 10, Natalia Piątek 6, Klaudia Kobiałko 4, Wiktoria Zbonik 3 (1x3pk), Julka Kowalska, Zuzanna Chowańska, Julka Jakubowska

Wygrał Basket i Filip

Enea Basket Piła - Biofarm Poznań 80:68

Nadkomplet publiczności i ponad 6 tysięcy złotych z licytacji na rzecz Filipa Kaźmierczaka, przypieczętowane zwycięstwem pilskiego Basketu – to plon niedzielnego meczu III ligi koszykówki.