Sprawdź swoją trzeźwość

  • 13.02.2020, 00:19 (aktualizacja 13.02.2020, 00:24)
  • iej
Sprawdź swoją trzeźwość
Chcesz mieć pewność, że jesteś trzeźwy i możesz prowadzić auto? Zachęcamy wszystkich mieszkańców Piły do sprawdzania swojego stanu trzeźwości przed podróżą. Każdego, kto chce skorzystać z badania, zapraszamy do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Badanie z użyciem urządzenia Alco Blow jest anonimowe i trwa kilka chwil. Pamiętajmy! Trzeźwy kierowca, to odpowiedzialny kierowca

 

Każdy kto spożywał wcześniej alkohol i nie ma pewności, że jego organizm jest już gotowy, aby wsiąść za kierownicę, zapraszamy do zbadania swojego stanu trzeźwości. W Komendzie Powiatowej Policji w Pile, na biurze przepustek znajduje się urządzenie Alco Blow, które błyskawicznie rozwieje nasze wątpliwości. Badanie jest anonimowe i trwa kilka chwil.

Jednocześnie przypominamy, że do komendy należy przyjść pieszo, poprosić o transport kogoś bliskiego lub skorzystać z miejskiego środka transportu.

Należy podkreślić, że w całym kraju dochodzi do wielu wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, gdzie sprawcami są m.in. nietrzeźwi kierowcy. Dlatego też warto sprawdzać swój stan trzeźwości! Pamiętajmy! Trzeźwy i wypoczęty kierowca, to odpowiedzialny kierowca!!!

W 2018 roku w pilskiej komendzie przebadało się blisko 2,5 tys. osób, z czego ponad 430 było nietrzeźwych. Podobnie było w 2019 roku. Swój stan trzeźwości sprawdziło ponad 2,5 tys. osób, z czego 440 osób było pod wpływem alkoholu.

 

podkom. Żaneta Kowalska

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe