Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Ostra młodzież - jak na Siekierę przystało

Jeszcze nie tak dawno, w sobotnie popołudnie, w Szamocinie, mieliśmy prawdziwe hokejowe święto. Za tydzień znów sympatyków czeka nie lada gratka. Szamocińska Amatorska Liga Hokeja rozegra fazę pucharową Play-off!
Ostra młodzież - jak na Siekierę przystało

Na początku roku II Szamociński Turnieju Hokeja na Lodzie zadowolił obserwatorów. Kibice zgromadzeni na lodowisku w Szamocinie na pewno nie byli zawiedzeni. Bez wątpienia zdecydowanym faworytem tego turnieju była ekipa z Poznania, która broniła tytułu z poprzedniego roku. Warto też wspomnieć, że w drużynie tej wystąpił Tomasz Proszkiewicz, który zakończył swoją hokejową karierę kilka lat temu, ale doświadczenie zdobyte w klubach ekstraklasy i w reprezentacji Polski bardzo pomogło drużynie poznańskiej w rywalizacji z innymi drużynami.

Emocji nie brakowało do samego końca, a mecz pomiędzy HK POZNAŃ a Siekierą Szamocin był przysłowiową "wisienką na torcie".

Po serii rzutów karnych Poznań okazał się skuteczniejszy i po raz kolejny zdobył mistrzostwo w Szamocinie.

Teraz nów będzie się działo na tafli szamocińskiego lodowiska.

I nie chodzi tylko o hokej w seniorskim wydaniu.

Siekiera Szamocin ma powody do dumy patrząc jak na lodzie radzą sobie ich wychowankowie czyli MŁODA SIEKIERA .

W miniony czwartek odbył się pierwszy sprawdzian umiejętności dzieci trenujących pod okiem trenerów z Szamocina. Ich przeciwnikiem była drużyna złożona z rodziców, którzy ubrani w sprzęt hokejowy mogli sami się przekonać czym jest piękno tego sportu.

- Oczywiście dobra zabawa była na pierwszym miejscu , a mecz zakończył się remisem 10:10 i zwycięzcę wyłoniły rzuty karne.

W tym aspekcie lepsi byli młodzi, którzy mieli w swoim zespole zarówno dobrych napastników jak i bramkarza wygrywając 4:1

– oświadcza nam Maciej Szulc.

- Osobiście cieszyło zaangażowanie dzieci w ten mecz, co już pokazuje, że rosną nam godni następcy – dodaje.

Siekiera Szamocin w tym sezonie – oprócz szkółki dla dzieci - utworzyła też Ligę hokeja, w której gra pięć zespołów z czego dwa to ekipy z Szamocina. Resztę uzupełniają Lodołamacze Wałcz, Bobry Nakło oraz Dziki Kazin.

Aktualnie po fazie zasadniczej dwie ekipy z Szamocina prowadzą w tabeli tuż przed Bobrami Nakło oraz czwartym Lodołamaczem Wałcz.

Już w najbliższa sobotę Szamocińska Amatorska Liga Hokeja rozegra fazę pucharową Play-off.

W półfinałach zobaczymy mecze Siekiery Szamocin, Lodołamaczy Wałcz oraz Bobrów Nakło.

- Dwie najlepsze drużyny zobaczymy jeszcze tego samego dnia w finale ligi , który jest zaplanowany na godz. 19:00 – podkreślają gospodarze wydarzenia.

 

Plan rozgrywek:

11:30 mecz pokazowy Młodych Siekier

13:00 Lodołamacz Wałcz vs Siekiera Szamocin B

15:00 Bobry Nakło vs Siekiera Szamocin A

17:00 Mecz o trzecie miejsce

19:00 Mecz FINAŁOWY

Pomiędzy meczami zostaną rozegrane konkursy, aby wyłonić najlepszego napastnika, obrońcę oraz bramkarza.

W trakcie imprezy nie zabraknie ciepłej atmosfery.

Lodowisko będzie jeszcze czynne w niedzielę 08.03 a od 09.03 ponoć przyjdzie odwilż…

Ariusz Markowski

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Check Point CharlieTreść komentarza: Wtorek, 18 Wrzesień 2012 11:58. „Jesteś w ukrytej kamerze!” Mariusz Szalbierz; faktypilskie.pl. Ta wypocina-wypierdzina opublikowana w Tygodniku Nowym ukazała się tydzień po tym jak Kamil Ceranowski przestał udawać redaktora kablówki expressTV a ujawnił się jako stukacz – kabel Stokłosy wspomagający go wspólnie z Barabaszem i Szalbierzem w zmaganiach z wymiarem sprawiedliwości zarzucającym 21 występków i zbrodni w procesie karnym III K 445/08. W tej pracy umysłowej Szalbierza jest continuum arogancji, insynuacji, wręcz interpretacyjnej głupoty napędzanej nawykiem przeliczania zarobionych pieniędzy na półlitrówki wódki. A zarobić się chce, by móc przeliczać, odwzorowywać i spożywać jak po niezapomnianym koncercie Nalepy w 1983 roku. Jak to się stało, że taki ktoś uzyskał dyplom wyższej uczelni, choćby na wydziale politologii? Przez tydzień przewąchiwał, kartkował, przeglądał pliki ukradzione przez Ceranowskiego, żeby coś móc wykombinować. Po tygodniu wypocił w chwilach wolnych od konsumpcji do góry dupą.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 22:17Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 4Autor komentarza: jamTreść komentarza: Rząd Rudego jest nieobecny non stopData dodania komentarza: 24.11.2025, 17:38Źródło komentarza: Nieobecność w roli głównej …Autor komentarza: i co? i nic!Treść komentarza: Znana jest niejaka Milena, co to podała nazwisko inne niż rodowe w miejscu druku, które wymagał nazwiska rodowego. Musiało na niej wisieć w krajowym rejestrze karnym coś podłego łamane przez plugawe.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 16:56Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 1Autor komentarza: Lenin wiecznie żywyTreść komentarza: Dowiedzieliśmy się, że można porozumieć się ze zmarłymi tego roku dziennikarzami Tygodnika Nowego: Zbigniew Noska tel. 667 984 865, [email protected] Paweł Kujawa tel. 667 984 852, [email protected]. Te rewelacje są zawarte w folderze redakcyjnym "o nas".Data dodania komentarza: 24.11.2025, 14:18Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 1Autor komentarza: kiełbasa ze spadówTreść komentarza: Ciechanowski był już w tym czasie totumfackim - furfante Stokłosy gotowym do popierania wszelkich zberezeństw wyłaniających się z kominów i dołów grzebalnych firmy przerobu padliny i resztek poubojowych w obrębie gminy.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 13:42Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 5Autor komentarza: CyngielTreść komentarza: Podobno Leman na wszelki wypadek ma giwerę, pistolet Beretta 92 FS, co go sprezentował kumpel Franco P. z Rzymu.Data dodania komentarza: 24.11.2025, 13:29Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 4
Reklama
Reklama