Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych

Informacja RDLP Piła:
Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: WeronikaTreść komentarza: Gdyby Ciechan nie walnął w roku 2020, to by dzisiaj mógł podlecieć do starego kumpla z wiochy wiedząc, że wnuczka skończyła 15 lat i już można.Data dodania komentarza: 8.05.2026, 13:44Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 17.Autor komentarza: Pesel nie kłamieTreść komentarza: Obecnie wypowiemy się jako chętni do walenia chłopcy z sąsiedztwa, że w prima aprilis nasza panienka z plaskatym noskiem osiągnęła stan, że można walić bez pytania mamusi, tatusia, dziadka.Data dodania komentarza: 8.05.2026, 13:36Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 17.Autor komentarza: radzioTreść komentarza: Węgry wróciły do Europy, ale za to Rumunia wychodziData dodania komentarza: 8.05.2026, 01:01Źródło komentarza: Jak Budapeszt przywraca wiarę w 176 mandatówAutor komentarza: radzioTreść komentarza: Ekipa Tuska za to beknie i to sromotnieData dodania komentarza: 8.05.2026, 00:58Źródło komentarza: Obecny rząd ogranicza dostęp do służby zdrowiaAutor komentarza: poprygunija strekozaTreść komentarza: Heniek buja się na legendzie senackiej już 20 lat po wyrugowaniu go przez wyborców. Chwilowa reintrodukcja w 2007, to pomyłka elektoratu i hańba Głowskiego, który jak w konik polny z bajki La Fontana raz sobie senatorzył, raz prezydencił, raz posłował.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 15:03Źródło komentarza: Rocznicowe odznaczenie dla Henryka StokłosyAutor komentarza: luogotenenteTreść komentarza: Gminne dziennikarstwo mafijne północnej Wielkopolski niewiele wymaga sprawności w poszukiwaniu prawdy od swoich viceré zarządzających losami ludzi z innym zdaniem w sprawach, których tok zarezerwował dla siebie the Godfather podśmierdujący ścierwem zwierzęcym z piedestału Senatu.Data dodania komentarza: 7.05.2026, 14:40Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 17.
Reklama
Reklama