Żegnaj, Pani Władysławo

  • 17.04.2020, 11:56
  • Anna Czapla-Furtacz
Żegnaj, Pani Władysławo
W przedświąteczny piątek, 10 kwietnia br. zmarła najstarsza mieszkanka gminy Kaczory, zasłużona dla gminy Władysława Linde. Miała 98 lat.

Władysława Linde urodziła się 5 grudnia 1921r. w Lipiej Górze. W 1940 roku w Kaczorach zawarła związek małżeński. Po ślubie zamieszkała w Rzadkowie, gdzie wspólnie z mężem Pawłem prowadziła gospodarstwo rolne. Razem z mężem wychowała dwie córki i dwóch synów.

Pani Władysława od roku 1979 do 1994 pełniła funkcję sołtysa wsi Rzadkowo. W ciągu piętnastu lat sprawowania urzędu oddała wielkie zasługi dla wsi i gminy. Dzięki jej staraniom w Rzadkowie zbudowano wiadukt kolejowy, który połączył jedną część Rzadkowa z drugą. Za jej kadencji powstało też wiele innych ważnych inwestycji we wsi. Położono tam pierwsze dywaniki asfaltowe oraz chodniki. Został również zagospodarowany dawny budynek szkolny na wiejską salę, która do dziś służy mieszkańcom wsi do organizacji zabaw i różnych uroczystości okolicznościowych. Pani Władysława z oddaniem służyła swoim bliskim oraz mieszkańcom Rzadkowa i całej gminy.

Brunon Wolski – wójt gminy Kaczory oraz pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych składają rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje oraz wyrazy współczucia i żalu.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe