Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
To trzeba wiedzieć:
Reklama

Osiem tysięcy maseczek w prezencie od gminy Ujście

W ciągu najbliższych kilku dni do mieszkańców gminy Ujście trafi osiem tysięcy maseczek ochronnych, zakupionych przez ujski magistrat. Gminne służby rozwożą maseczki już od czwartku.
Osiem tysięcy maseczek w prezencie od gminy Ujście

Jak powszechnie wiadomo, od czwartku, 16 kwietnia w związku z koronawirusem obowiązuje w Polsce nakaz noszenia maseczek ochronnych. Gmina Ujście w tych trudnych czasach postanowiła wesprzeć nieco swoich mieszkańców i podarować im takie maseczki. Mają je otrzymać wszyscy, którzy są zameldowani na terenie gminy.

Burmistrz Ujścia, Roman Wrotecki:- Maseczki będą dostarczane bezpośrednio do mieszkań i domów mieszkańców z zachowaniem zasad bezpieczeństwa- do skrzynek pocztowych czy "na klamkę drzwi". Dystrybucją zajęli się już pracownicy Urzędu, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz sołtysi i strażacy.

Maseczki są wielokrotnego użytku. Można je czyścić najlepiej poprzez sparzenie wrzącą wodą i pozostawienie w gorącej wodzie na około 30 sekund (można przeprowadzić ten zabieg jeszcze przed pierwszym użyciem). Potem należy taką maseczkę wysuszyć, a – jak zapewnia burmistrz - schnie szybko (osobiście sprawdził). Istotna informacja: maseczek nie wolno prasować!

O szczegółach, dotyczących dbania o maseczkę mieszkańcy będą mogli się dowiedzieć z informacji „o zasadach czyszczenia maseczki”, która została dołączona do każdego pakietu.

Akcja dystrybucji maseczek potrwa kilka dni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

jatumieszkam 18.04.2020 14:45
Świetna inicjatywa! Brawo! Niedaleko Ujścia, w Dziembowie (gmina Kaczory) też przydałyby się maseczki, ale antysmogowe. Niektórym mieszkańcom nie zależy na zdrowiu własnym i innych i spalają śmieci w piecu lub na ogrodzie ( szczególnie w soboty). Sama chemia!!! Wstyd! Zero reformy!

gospodarz 18.04.2020 16:07
co oni sieczkę maja w tych łbach

eko-equo 18.04.2020 21:46
Sieczkę dają koniom a palą końskimi pączkami.

mieszkaniec 18.04.2020 14:36
A może tak maseczki przeciw smogowe w Dziembowie bo mimo apeli nadal niektórzy spalają plastiki w piecu i w ogniskach, trują siebie i wszystkich wokół

xxx 18.04.2020 14:45
zgłosić gdzie trzeba dostaną parę tysięcy kary to może się nauczą

ja 18.04.2020 14:51
To chyba ten dom przy wjeździe na boisko? Zgadzam się, tam dym leci w niebieskim kolorze.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: chwudeTreść komentarza: Czy chodzi o inicjatywę Mariusza Szalbierza powołania wydawnictwa instruktażowego o nazwie "Tłok czekoladowy"?Data dodania komentarza: 12.07.2025, 10:08Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: ~~..~~Treść komentarza: Stare baby potrzebują jakiegoś wyciora do przepastnych czeluści dawno wygasłych co do ich pierwotnej funkcji demograficznej. Chyba że zapragną tłoka czekoladowego. Wtedy jo! Naczelny gotów, proponuje wydawnictwo instrukcyjne, jak zrobić sobie dobrze w trybie odtylcowym.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 20:06Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: []\/{}Treść komentarza: Są w naszym kraju regiony typu Krajna, gdzie działają koncerny medialne prasowe i internetowe. Tam się dzieje! Jak się nawalą, od razu mają chuć. Zbierają gamety do terrarium. Dla dorżnięcia się wódczanego piją koniak redakcyjny. Kiedy naczelny gdzieś wyjedzie, wydawczyni zapragnie zlecić konstrukcję wiatraka odbytniczego z wałem osadczym do uciech. Sodoma i Gomora. Trzeźwość w sensie zera na alkomacie jest niewyobrażalnym deliktem egoizmu ekonomicznego, który prowadzi do deficytu budżetowego. Sytuację pogarszają felietoniści z przeszłością korupcyjną na szczytach władzy.Data dodania komentarza: 11.07.2025, 19:59Źródło komentarza: "Szydercy" - odcinek 22.Autor komentarza: oszczerzenieTreść komentarza: Dopóki żulia internetowa pilskiego grajdoła medialnego będzie się pastwić nad Januszem Lemanowiczem, choćby w trybie niejawnym, domyślnym, Janusz Lemanowicz będzie komentował wszystkie znane mu objawy chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli tych udziałowców chamstwa, kłamstwa, perfidii, plugastwa myśli.Data dodania komentarza: 10.07.2025, 22:04Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 21.Autor komentarza: skobelTreść komentarza: Wbijamy tam w sierpniuData dodania komentarza: 10.07.2025, 12:23Źródło komentarza: Z nudów powstał hitAutor komentarza: Masters i JihnsonTreść komentarza: w 43:00 minucie Szalbierz patrzy na Barabasza, jak by chciał zakisić w nim ogóra dla tej okazji w funkcji tłoka czekoladowego.Data dodania komentarza: 8.07.2025, 11:06Źródło komentarza: „Szydercy” - odcinek 15.
Reklama
Reklama