W Pile będą badać próbki

  • 20.04.2020, 13:35
  • Krzysztof Kuźmicz
W Pile będą badać próbki
W Pile będą badane próbki pod kątem obecność COVID-19. Informację na temat działań w tym zakresie przekazał starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Jedenaście laboratoriów – tyle bada próbki na obecność koronawirusa w województwie wielkopolskim. Wiele wskazuje jednak na to, że już wkrótce będą one badane także w Pile. Tutejsze laboratorium zlokalizowane w Szpitalu Specjalistycznym ma być pierwszym poza Poznaniem, które podejmie się tego zadania.

 

- Dzięki ludziom dobrej woli i instytucjom już wkrótce Szpital Specjalistyczny w Pile rozpocznie analizowanie próbek na obecność koronawirusa – przekazał starosta pilski Eligiusz Komarowski. - Bezpieczniejszy będzie personel szpitala, który prewencyjnie będzie mógł mieć robione analizy oraz każdy z nas wykazujący objawy.

 

Przeprowadzanie badań w Pile oznacza nie tylko większe bezpieczeństwo dla personelu, ale przede wszystkim oszczędność czasu. Dotychczas próbki z całego regionu były wysyłane do Poznania, gdzie przeprowadzano badania. To oczywiście wydłużało cały proces.

 

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe