Piła otwiera najatrakcyjniejsze miejsca

  • 20.04.2020, 13:38
  • Krzysztof Kuźmicz
Piła otwiera najatrakcyjniejsze miejsca
Park Miejski, Płotki, Piachy, ale także Cmentarz Komunalny – każde z tych miejsc od poniedziałku jest już otwarte. Możliwe było to dzięki nowym wytycznym polskiego rządu.

Kilkanaście dni i na tym koniec. Tyle zamknięte były bramy pozwalające pilanom wchodzić na teren Parku Miejskiego, Parku na Wyspie czy OTW Płotki. Od poniedziałku 20 kwietnia, dzięki nowym wytycznym polskiego rządu możliwe było otwarcie tych niezwykle popularnych wśród pilan lokalizacji. Wyjątkiem jest jedynie Park na Wyspie, który jest terenem budowy i wstęp tam wciąż jest niemożliwy.

- W związku z pierwszym etapem znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa od poniedziałku można przemieszczać się swobodnie w celach rekreacyjnych. W związku z tym można przebywać w parku miejskim, na terenie ośrodków wypoczynkowych Płotki i Piaszczyste, a także na bulwarach, w lasach i na terenie ogródków działkowych. Otwarte zostały także bramy cmentarza komunalnego – informuje Urząd Miasta Piły.

To dobra informacja, ale jednocześnie test dla pilan. Nie ma wątpliwości, że większość wymienionych wyżej miejsc od zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy szczególnie, gdy jest dobra pogoda lubią się tam pojawiać. To może jednak generować pewne problemy, bo jak wiemy, zbyt duża liczba osób w jednym miejscu, nawet na świeżym powietrzu sprawia, że ryzyko zarażenia się koronawirusem rośnie. Władze miasta przypominają więc o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

 

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe