UMWW wsparł szpitale

  • 20.04.2020, 13:42 (aktualizacja 20.04.2020, 18:49)
  • Krzysztof Kuźmicz
UMWW wsparł szpitale
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wsparł szpitale w całym województwie dostarczając środki ochrony osobistej. Jeśli będzie taka potrzeba, akcja zostanie powtórzona – zapewnia marszałek Marek Woźniak.

Pomoc dla szpitali i medyków od początku epidemii płynie ze wszystkich stron. Często na pierwsze strony gazet trafiają akcje oddolne, bo one najczęściej chwytają za serca. Nie można jednak zapominać także o wsparciu samorządów. Ostatnim takim przykładem dobrych praktyk jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, który z własnych środków dokonał zakupu środków ochrony osobistej dla medyków ze szpitali działających na terenie naszego województwa.

- To kolejny krok naszej dużej akcji zakupowej, która cały czas będzie trwała, bo chcemy, aby w wielkopolskiej służbie zdrowia nie było poczucia zagrożenia z powodu braków materiałów i sprzętu – powiedział marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

W transporcie, który dotarł do Wielkopolski z Szanghaju z międzylądowaniem w Warszawie, znalazło się 500 tys. maseczek chirurgicznych i 80 tys. maseczek FFP2/N95. Do tego doliczyć można 8 tys. przyłbic, które także trafiły do szpitali wojewódzkich. Cały wymieniony wyżej sprzęt został natychmiast podzielony i ruszył do wskazanych placówek.

 

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe