Znamy terminy matur i egzaminów

  • 30.04.2020, 10:45
  • Krzysztof Kuźmicz
Znamy terminy matur i egzaminów
Egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca, a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca – takie informacje przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przy okazji przedłużono czas zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół.

Temat matur od dłuższego czasu owiany był wielką tajemnicą, bo tegoroczni maturzyści tak naprawdę nie wiedzieli kiedy podejdą do egzaminu i czy w ogóle będzie im to dane w tym roku. Nie inaczej było zresztą z egzaminami ósmoklasisty. Wszelkie wątpliwości zostały rozwiane pod koniec minionego tygodnia.

- Rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Przedłużamy jednocześnie zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach – do 24 maja br. Wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków. W najbliższym czasie rząd może przedstawić decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W tych kilku zdaniach zawierają się najważniejsze informacje, choć nadal wypadałoby postawić na końcu znak zapytania. Ministerstwo zostawia bowiem otwartą furtkę dla kolejnych zmian, jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju uległaby pogorszeniu. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, wówczas sytuacja w szkolnictwie będzie wyglądała następująco:

Egzamin maturalny

Termin: 8-29 czerwca br.

W tym roku nie będzie ustnego egzaminu maturalnego.

Dodatkowy egzamin maturalny powinien odbyć się na początku lipca br.

Wyniki matury będą podane do ok. 11 sierpnia br.

Osoby, które chciałyby poprawiać egzamin maturalny, mogłyby to zrobić na początku września.

 

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe