Dzień Strażaka 2020

  • 09.05.2020, 10:57
  • iej
Dzień Strażaka 2020
4 maja 2020 r. na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbył się apel z okazji Dnia Strażaka. Ze względu na trwającą pandemię wirusa uroczystość odbyła się w tylko w gronie strażackim. Komendant Powiatowy PSP w Pile, bryg. Rafał Mrowiński złożył wszystkim życzenia, dziękując za poświęcenie w służbie drugiemu człowiekowi.

 

Odczytane zostały listy osób awansowanych oraz nagrodzonych z okazji strażackiego święta:

  • Rozkazem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 4 funkcjonariuszy z Piły otrzymało awanse na wyższy stopień oficerski.
  • Rozkazem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej 4 funkcjonariuszy z Piły otrzymało awanse na wyższy stopień aspirancki.
  • Rozkazem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu 16 funkcjonariuszy z Piły otrzymało awanse na wyższy stopień podoficerski.
  • Rozkazem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile 1 funkcjonariusz otrzymał awans na wyższy stopień szeregowy.
  • Z dniem 1 maja 2020 r. na wyższe stanowiska służbowe zostało awansowanych 49 funkcjonariuszy.
  • Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, nagrodami Komendanta Głównego PSP oraz Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  nagrodzonych zostało 5 funkcjonariuszy.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile służy obecnie 104 funkcjonariuszy oraz 4 osoby cywilne. W dwóch Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz w Stanowisku Kierowania codziennie służbę pełni 19 strażaków.

Na terenie powiatu pilskiego funkcjonują 53 jednostki OSP, które w swoich szeregach zrzeszają ponad 2000 członków. Spośród nich blisko 500 osób posiada wymagane kwalifikacje, które uprawniają do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. 32 jednostki OSP włączone są do podziału bojowego, a na ich wyposażeniu znajduje się 50 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Opracowanie: st. kpt. Paweł Kamiński
Zdjęcia: st. str. Dawid Śmigiel

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe